Jon Jones odpowiada na słowa Dany White’a, który stwierdził, że „nikt go do walki nie zmusza”

Mistrz kategorii półciężkiej UFC Jon Jones skomentował ostatnie wypowiedzi Dany White’a, który podkreślał, że w UFC nikt nikogo do walki nie zmusza.

W zeszłym tygodniu sternik UFC Dana Whie odpowiedział obszernie na zarzuty ze strony rozżalonego warunkami płacowymi mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa, który od kilku tygodni toczy medialną kampanię wymierzoną w UFC.

Amerykański promotor obwieścił mianowicie, że, koniec końców, nikt Bonesa do walki nie zmusza i jeśli cokolwiek mu nie pasuje – w tym chociażby właśnie wynagrodzenie – wcale nie musi walczyć. Zwrócił uwagę, że Jones zarobił już tyle pieniędzy, że do końca życia pracą parać się nie musi.

Do tych właśnie wypowiedzi odniósł się w najnowszym wpisie mistrz kategorii półciężkiej…
– Tu nie chodzi o to, że nie chcę walczyć, bo poświęciłem temu fachowi całe życie – napisał Jones. – Problemem jest to, że nie mogę odejść gdzieś indziej.

Kilka dni temu zirytowany swoim położeniem Jones – twierdzi, że nie ma nic do zyskania w starciach z rywalami z kategorii półciężkiej, a za migrację do wagi ciężkiej UFC nie chce mu zapłacić – ogłosił nawet za pośrednictwem mediów społecznościowych zwakowanie pasa mistrzowskiego, ale White i spółka podeszli z rezerwą do tej deklaracji.
Jon Jones nie jest jedyną gwiazdą, która toczy obecnie batalie z UFC. W zeszłym tygodniu dołączył do niego domagający się większej gaży za najbliższą walkę Jorge Masvidal, również reprezentowany przez grupę menadżerską First Round Management, a w niedzielę przejście na sportową emeryturę ogłosił Conor McGregor, niezadowolony z planów UFC dotyczących rozgrywki mistrzowskiej w kategorii lekkiej.

Tymczasem White stwierdził, że zarówno Jones, jak i Masvidal podpisali w zeszłym roku nowe kontrakty na osiem walki. Obecnie pozostało im w nich po siedem pojedynków.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Powinni byli zestawić tę walkę!” – Conor McGregor wyjaśnia przejście na emeryturę

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply