Joilton Santos rywalem Romana Szymańskiego w walce wieczoru FEN 14

Na 16 dni przed katowicką galą organizacji FEN poznaliśmy nazwisko pretendenta do mistrzowskiego pasa wagi lekkiej.

Roman Szymański (8-2), 23-letni zawodnik klubu Linke Gold Team, będzie po raz pierwszy bronił tytułu zdobytego na jedenastej gali Fight Exclusive Night w Warszawie, gdzie pokonał Mariana Ziółkowskiego (15-4). Mistrzowska walka była konsekwencją świetnego 2015 roku, w którym zadebiutował w klatkoringu wrocławskiej organizacji, pokonując faworyzowanego Pawła Kiełka (7-2) i zawsze groźnego Adama Golonkiewicza (11-9), co zaowocowało dwoma prestiżowymi nagrodami Heraklesów – za Odkrycie Roku i Walkę Roku. Szymański może się obecnie pochwalić serią ośmiu zwycięstw z rzędu.

Rywalem poznaniaka ostatecznie został Brazylijczyk Joilton Peregrino Santos (11-4). 23-latek próbował swoich sił w programie The Ultimate Fighter Brasil sezon 3, ale jego udział zakończył się w trzecim epizodzie, kiedy przegrał po niejednogłośnej decyzji z Wagnerem Silvą (6-3). Po telewizyjnej przygodzie stoczył cztery walki, z czego dwie (m.in. z Luisem Ramosem) wygrał. Ostatnio kibice mieli okazję widzieć go w akcji w lipcu w przegranym starciu z Ismaelem de Jesusem (14-5).

Po stronie Brazylijczyka na pewno będą warunki fizyczne (jest 10 centymetrów wyższy, do tej pory walczył głównie w wadze średniej i półśredniej) jednak brak czasu na rzetelne przygotowania (FEN długo nalegał na walkę Szymańskiego z Davy Gallonem) i eksplozywna stójka Polaka powinny zagwarantować zachowanie status quo w wadze lekkiej.

Rozpiska FEN 14 Silesian Rage:

70 kg. Roman Szymański vs Joilton Santos
K-1. Tomasz Sarara vs TBA
84 kg. Paweł Hadaś vs Paweł Brandys
K-1. Paweł Biszczak vs Tomasz Gromadzki
+93 kg. Tyberiusz Kowalczyk vs Kamil Bazelak
77 kg. Albert Odzimkowski vs Mateusz Strzelczyk
+93 kg. Akop Szostak vs Martin Chudej
K-1. Kamil Jenel vs Pavel Obozny
61 kg. Kamil Selwa vs Piotr Olszynka
77 kg. Adrian Błeszyński vs Łukasz Stanek

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply