Polskie MMAUFC

John McCarthy ocenia protest Marcina Helda: „Szanse nie są duże”

Sędzia John McCarthy uważa, że Marcin Held nie ma większych szans na doprowadzenie do zmiany werdyktu w walce z Joe Lauzonem.

Nie znamy dokładnie szczegółów na temat protestu, jaki Marcin Held złożył przed Komisją boksu i MMA w Arizonie na werdykt sędziowski, wedle którego niejednogłośnie przegrał z Joe Lauzonem podczas gali UFC Fight Night 103, ale sprawa wydaje się mocno skomplikowana, a szanse powodzenia – niewielkie.

Zapytany przez nas o szanse Polaka na zmianę wyniku wskutek protestu, uznany sędzia John McCarthy nie miał większych wątpliwości.

Jako że nie ma tematu błędu sędziego, a tym co robi, jest skarga na subiektywizm sędziów punktowych, jego szanse nie są duże.

– stwierdził Big John.
Amerykanin potwierdził też, iż przypadek zmiany rezultatu walki na podstawie protestu w sprawie punktacji – a dokładnie tego prawdopodobnie dotyczy protest Polaka – byłby pierwszym w historii.

(Zmiana wyniku) na podstawie kart punktowych nie miała nigdzie miejsca.

Od strony formalnej Komisja w Arizonie zajmie się tematem protestu najprawdopodobniej – jeśli jej tryb działania jest zbliżony do tej w Newadzie – podczas jednego z najbliższych posiedzeń.

*****

Marcin Held złożył protest na werdykt w walce z Joe Lauzonem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button