Joanna Jędrzejczyk reaguje na triumf Jessiki Andrade

Była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk opublikowała w mediach społecznościowych krótki wpis z gratulacjami dla nowej mistrzyni 115 funtów Jessiki Andrade.

W walce wieczoru gali UFC 237 Jessica Andrade miała spore problemy z kapitalnie usposobioną Rose Namajunas, ale w drugiej rundzie odwróciła losy pojedynku, nieprawdopodobnym slamem nokautując byłą już mistrzynię i tym samym rozsiadając się na tronie wagi słomkowej.

Nie umknęło to oczywiście uwadze Joanny Jędrzejczyk, która od czasu detronizacji z rąk Thug Rose za cel stawia sobie powrót na szczyt. Olsztynianka pogratulowała Brazylijce w mediach społecznościowych, uzupełniając wpis o wymowne zdjęcie.

Świetny występ, MISTRZYNIO Jessico Andrade 🇧🇷 Gratulacje! 💚
👸🏻 #onamission #ufcchampion
UFC. Dana White

Andrade i Jędrzejczyk spotkały się w oktagonie dwa lata temu, gdy Polka rozdawała karty w dywizji. Olsztynianka zaprezentowała się doskonale – do dziś uważa ten występ za swój najlepszy w karierze – pewnie rozbijając Brazylijkę na pełnym dystansie.
Zwycięstwo Andrade w Rio de Janeiro jest korzystne dla Jędrzejczyk, zwiększając jej szanse na otrzymanie walki o pas mistrzowski. Na trylogię z Namajunas – gdyby ta wygrała – olsztynianka raczej nie mogłaby liczyć po dwóch niedawnych porażkach.

Polka przegrała co prawda trzy z ostatnich czterech potyczek, ale nie ma wątpliwości, że zasługuje na natychmiastowe starcie o złoto 115 funtów. Kilka tygodni temu zapowiedziała, że takowy pojedynek został jej obiecany i nie ustąpi.

Aktualizacja: Jędrzejczyk zwróciła się też z ciepłymi słowami do Namajunas.

Głowa do góry, Rose Namajunas 🙏🏼 Dotarłaś do wyjątkowej ligi – Ligi Mistrzów UFC ✊🏼 To zostaje na zawsze

*****

UFC 237: Namajunas vs. Andrade – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Fch

    12 maja 2019 at 10:02

    Siebie warci z tym rudym debilem

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply