Wyniki UFC 237: Jessica Andrade potężnym slamem nokautuje Rose Namajunas – VIDEO

Zmiana na szczycie kategorii słomkowej – Jessica Andrade zdetronizowała Rose Namajunas podczas gali UFC 237.

W walce wieczoru gali UFC 237 w Rio de Janeiro Jessica Andrade (20-6) pokonała Rose Namajunas (8-4), odbierając Amerykance złoto wagi słomkowej.
Rose rozpoczęła od serii lewych na twarz Andrade. Brazylijka z szarżą, ale Rose odchodzi do boku – a potem kąsa Andrade szybkimi prostymi, pozostając bardzo ruchliwą. Kolejny ostry atak Brazylijki – ale Namajunas kapitalne kontruje na wstecznym, wstrząsając rywalką. Świetna forma Amerykanki! Tańczy wokół bezradnej Andrade, okrutnie ją rozbijając! Cios za ciosem! Proste, ciasne sierpy, ponowienia, kiwki, ataki w drugie tempo! Jessica szuka desperackiego obalenia, dopada Rose pod siatką, chwyta, wynosi, ciska o deski, ale rewelacyjnie odnajdująca się we wszelkiego rodzaju kotłach parterowych Namajunas zagraża jej balachą i wraca na nogi. W stójce sama próbuje obalać, ale bez powodzenia. Wracamy na nogi. Twarz Andrade już mocno porozbijana, zakrwawiona. Rose kapitalnie usposobiona. Nieuchwytna. Rewelacyjne ciosy proste – niesygnalizowane, precyzyjne, soczyste. Doskonała praca na nogach. Klincz – Andrade inkasuje kolano, ląduje na deskach! Mistrzyni za nią! Szuka skończenia, ale Brazylijka szybko dochodzi do siebie, a z czasem wraca na nogi. Tam Andrade w końcu podkręca tempo, przedzierając się przez uderzenia rywalki i dosięgając ją z bliska serią bomb na korpus.

Do drugiej rundy Andrade wyszła z bojowym nastawieniem. Ostro szarżując, trafiła Amerykankę serią uderzeń. Zainkasowała jednak drugie tyle. A jednak pretendentka nie składa broni, rusza do kolejnych ataków – i wstrząsa cofającą się nieskładnie mistrzynią! Rose szybko jednak odzyskuje rezon i kontynuuje ostrzeliwanie Andrade szybkimi prostymi, jednocześnie tańcując wokół niej jak matador wokół byka. Jessica cały czas pozostaje jednak w grze, co i rusz z impetem i wiatrakami wpadając w mistrzynię. Amerykanka jakby nieco zwalnia, coraz częściej dając się dopadać w półdystansie i klinczu, nie kontrolując już tak dystansu jak wcześniej. Brazylijka znów uderzeniami toruje sobie drogę do klinczu pod siatką – tam chwyta mistrzynię, która od razu zapina kimurę. Brazylijka wynosi ją wysoko, wysoko… I ciska z impetem o deski! Rose do tragicznego końca trzyma kimurę – w przeciwieństwie do Fedora Emelianenki lata temu w starciu z Kevinem Randlemanem – i ląduje na głowie! Nieprzytomna! Koniec!

*****

UFC 237: Namajunas vs. Andrade – wyniki i relacja na żywo

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply