Joanna Jędrzejczyk gotowa na Valentinę Schevchenko: „Może jeszcze w tym roku?”


Joanna Jędrzejczyk nie pozostawia wątpliwości w temacie potencjalnego starcia z Valentiną Shevchenko o tytuł mistrzowski kategorii muszej.

Zaskoczenia nie stwierdzono – była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk jest ze wszech miar zainteresowana pojedynkiem o złoto 125 funtów z Valentiną Shevchenko. Pojedynkiem, pod który solidne fundamenty medialne położył już gigant z ESPN, pojedynkiem, do którego garnie się też zawodniczka z Kirgistanu.

Nie ma przypadków, są tylko znaki – Joanna idzie po złoto

Dostałam masę wiadomości o tej walce. Ludzie wszędzie mnie oznaczają.

– powiedziała Polka w rozmowie z MMAJunkie.com.

To plotka, ale rzecz w tym, że – dlaczego nie? Jestem bardzo otwarta na przejście wyżej i walkę z Valentiną Shevchenko. Zawsze chcę mierzyć się z najlepszymi rywalkami na świecie, a zdecydowanie Valentina Shevchenko jest na pewno jedną z najlepszych zawodniczek Muay Thai i MMA na świecie. Jestem bardzo otwarta.

Muszę jednak usiąść i przedyskutować pewne rzeczy. Zobaczymy, jak to się potoczy. Zeszły rok był dla mnie szalony, ale nadal mam marzenia i cele – jednym z największych jest mistrzostwo kategorii muszej i mistrzostwa dwóch dywizji. Nadal o tym marzę i wiem, że prędzej czy później do tego dojdzie.
Nie jest żadnym sekretem, że w kategorii słomkowej olsztynianka nie może obecnie liczyć na walkę o złoto – status murowanej pretendentki do pasa wywalczyła sobie bowiem Jessica Andrade. Jędrzejczyk daleka jest jednak od składania broni…

Nadal chcę zdobyć pas 115 funtów, ale rzecz w tym, że wcale nie chcę walczyć z Rose Namajunas.

– powiedziała Polka.

Znaczy, oczywiście chętnie się z nią zmierzę, ale bardziej chodzi o pas, o mistrzostwo – a nie o pokonanie Rose Namajunas. Bardzo ją szanuję, jest mistrzynią, ale chodzi o sport, ambicje. W tym rzecz. Wygrała, w porządku. Chcę jednak bardziej odzyskać tytuł niż jakiejś zemsty na Rose czy Valentinie. Chodzi o sport, progres.

Jest pewna historia między mną i Valentiną, ale mamy dobre relacje. Jeśli dojdzie do tej walki, będzie dobra walka dla was wszystkich.

Shevchenko w ostatnich dniach wielokrotnie podkreślała, że zależy jej, aby do jej starcia o pas 125 funtów doszło jeszcze w tym roku – i scenariusza takiego nie wyklucza też Jędrzejczyk.

Może dojdzie do tej walki. Z tego, co słyszę, Rose zmierzy się z Jessicą Andrade i na pewno uważam, że Jessica zasługuje na tego titleshota.

– powiedziała Joanna.

Kto wie? Może jeszcze w tym roku? Tym zakończmy.

*****

Typowanie UFC Moskwa – Hunt vs. Oleinik


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply