UFC

Jiri Prochazka krytycznie o postawie „powolnego” Glovera Teixeiry, uważa, że Johnny Walker uderza mocniej niż Jamahal Hill

Były mistrz kategorii półciężkiej UFC Jiri Prochazka podsumował starcie Jamahala Hilla z Gloverem Teixeirą i zdradził, kiedy powróci do oktagonu.
W sobotę w Rio de Janeiro bezkrólewie w kategorii półciężkiej UFC dobiegło końca. W walce wieczoru gali UFC 283 Jamahal Hill mocno na pełnym dystansie porozbijał Glovera Teixeirę, rozsiadając się na mistrzowskim tronie.

Starcie to z zainteresowaniem oglądał na żywo wczesnym niedzielnym rankiem w Czechach były mistrz Jiri Prochazka, który dwa miesiące temu z powodu kontuzji barku eliminującej go z rewanżu z Gloverem Teixeirą zrzekł się tronu.

– Nie byłem zaskoczony wynikiem – powiedział Jiri w najnowszej odsłonie programu The MMA Hour. – Byłem natomiast trochę zaskoczony występem Glovera Teixeiry. Jego energią, jego szybkością. Był tak powolny… Trochę powolny. Wspaniała praca Jamahala, który zrobił wszystko, jak trzeba. Gratulacje więc i czekam na niego.
– Sądziłem, że Glover ma duże szanse na zwycięstwo. Szczególnie w Rio przed własną publicznością. Wszystko podczas tej gardy było skrojone dla niego. Jestem więc trochę zaskoczony, ale to dobry krok dla kategorii półciężkiej.

– Cieszę się z takiego rozstrzygnięcia, bo Jamahal to młody gość. Jest niebezpieczny, a lubię widzieć przed sobą takich gości, którzy stanowią dla mnie wyzwanie. Nie mogę się doczekać wznowienia treningów.

– Nic mnie u Jamahala nie zaskoczyło. Może tylko jego moc w pięściach, bo opowiadał o niej dużo w drodze do walki. Mówił, że jak trafi Glovera, to będzie po wszystkim i tak dalej. Glover udowodnił, że Jamahal nie ma wcale takiej mocy w pięściach. Nie tak jak Johnny Walker, który dał kapitalny występ.

– Bardziej niż Jamahal zaskoczył mnie jednak Glover, bo wyglądał… To nie był jego wieczór.

Czeski zawodnik zapewnił, że rehabilitacja barku przebiega świetnie. Postępy są szybsze, niż przewidywali lekarze. W przyszłym tygodniu wylatuje do Las Vegas, aby tam kontynuować proces dochodzenia do zdrowia.Jiri podkreślił jednak, że nie zamierza się spieszyć. Chce doprowadzić swoje ciało do pełnej formy, zanim wznowi treningi z pełnym obciążeniem, zanim powróci do oktagonu UFC. Kiedy może się to wydarzyć?

Otóż, Prochazka szacuje, że kolejną walkę będzie mógł stoczyć w lipcu lub sierpniu. Nie ukrywa, że chciałby, aby Jamahal Hill poczekał na niego z pierwszą obroną pasa, choć nie zamierza też rozdzierać szat, jeśli stanie się inaczej.

– A co do następnej walki Jamahala Hilla, nie wiem, czy chce na mnie czekać do lata – powiedział. – Jeśli zechce, byłoby dla mnie najlepiej, bo przygotowuję swoje bronie na niego.
– Jeśli natomiast zechce walczyć w niedalekiej przyszłości, nie ma to dla mnie znaczenia. Jak powiedziałem, chcę, aby kategoria półciężka żyła. Są tam mocni goście. Zwycięstwo Jamahala Hilla uważam za świetny krok. Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać.

Zapytany, czy ma jakiekolwiek preferencje dotyczące rywala dla amerykańskiego mistrza, jeśli ten jednak czekał nie będzie i wcześniej wróci do oktagonu, Czech wskazał… Anthony’ego Smitha. Przypomniał, że Lwie Serce miał pierwotnie walczyć w marcu właśnie z Jamahalem Hillem, a historia ich walki byłaby atrakcyjna.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button