UFC

Jimmie Rivera vs. John Dodson na UFC 228

Istotne dla układu sił w kategorii koguciej starcie pomiędzy Jimmie Riverą i Johnem Dodsonem zostało dodane do karty walk wrześniowej gali UFC 228.

Tydzień temu pojawiły się doniesienia o możliwej walce Jimmiego Rivery (21-2) z Johnem Dodsonem (20-9), które dziś zostały ostatecznie potwierdzone przez MMAFighting.com. Obaj zawodnicy zmierzą się podczas zaplanowanej na 8 września w Las Vegas gali UFC 228.
El Terror nie będzie miło wspominał swojej ostatniej potyczki – przed dwoma tygodniami w walce wieczoru gali UFC Fight Night 131 został ekspresowo znokautowany przez Marlona Moraesa. Tym samym jego serie pięciu zwycięstw w UFC – między innymi z Thomasem Almeidą czy Urijahem Faberem – oraz dwudziestu zwycięstw w karierze dobiegły końca.

Z kolei Magician od czasu powrotu do kategorii koguciej przeplata zwycięstwa z porażkami. Na tarczy wychodził z potyczek z Marlonem Moraesem i Johnem Linekerem, pokonując Manny’ego Gamburyana, Eddiego Winelanda i ostatnio, podczas marcowej gali UFC 222, Pedro Munhoza.

Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta. Aktywność i wszechstronność zdecydowanie przemawiają za Riverą, ale o zaprzęgnięcie do działania zapasów i przewrócenie Dodsona łatwo nie będzie. Magik będzie z kolei miał po swojej stronie przewagę szybkościową, co może mieć kapitalne znaczenie w stójce – tam bowiem dysponuje ciężkimi rękami, podczas gdy defensywa Rivery zdecydowanie nie zachwyca.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jimmie Rivera – 1.65
John Dodson – 2.25

Wstępny typ:

John Dodson

Rozpiska UFC 228

145 lbs: Zabit Magomedsharipov (15-1) vs. Yair Rodriguez (10-2)
135 lbs: Jimmie Rivera (21-2) vs. John Dodson (20-9)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #23 – KSW 44 | UFC 225

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button