KSWPolskie MMA

„Jesteśmy na dobrej drodze” – jeden punkt do zestawienia walki Juras vs. Kołecki

Dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski opowiedział o pracach nad zestawieniem hitowego starcia Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim.

Dwa miesiące temu na nadwiślańskiej scenie MMA pojawił się temat zorganizowania walki pomiędzy Szymonem Kołeckim i Łukaszem Jurkowskim – zainspirowany zresztą przez fanów.

Obaj zawodnicy wyrazili gotowość na pójście w tany, jednocześnie nie szczędząc sobie uprzejmości, komplementów i szacunku.

W ostatnich tygodniach o potencjalnej walce zrobiło się jednak nieco ciszej. O tym, jak wyglądają obecnie prace nad nią – a okazuje się, że poczyniono już wiele kroków w tym temacie – opowiedział w rozmowie z Arturem Mazurem Wojsław Rysiewski.
– Jesteśmy na dobrej drodze, żeby do tego doprowadzić – powiedział dyrektor sportowy KSW – ale też nie jest tak, że teraz jakoś intensywnie nad tym pracujemy. Obaj panowie wyrazili publicznie chęć stoczenia pojedynku. My wyraziliśmy, że jesteśmy nim zainteresowani. Do maja jest jeszcze chwila czasu. Musimy dopracować pewne tematy, ale to jeszcze chwila, abyśmy ogłaszali.

Zaprawiony w bojach Łukasz Jurkowski był ostatnio widziany w akcji w kwietniu ubiegłego roku, rewanżując się Stepanowi Bekavacowi za porażkę sprzed czternastu lat.

Szymon Kołecki w grudniu ubiegłego roku ubił Damiana Janikowskiego, szlifując swój bilans pod banderą KSW do 2-0.

– Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, ale jak zawsze trzeba pewne sprawy kontraktowe mieć jasne, podpisać papier na pojedynek – powiedział Rysiewski. – Ale z tym jeszcze chwila.Czy zatem chodzi o kwestie finansowe? Otóż, jak zapewnia Rysiewski, kością niezgody jest inny temat.

– Bardziej niż finanse do rozwikłania są kwestie wagowe i takie techniczne.

Rysiewski stwierdził, że osobiście jako purysta preferowałby, aby pojedynek odbył się w limicie kategorii półciężkiej.

Nie wiadomo, jak do tematu podchodzi Juras, ale Kołecki na początku stycznia stwierdził, że w szykowanej dla niego walce – najprawdopodobniej właśnie tej z Jurkowskim – „kategoria wagowa nie ma większego znaczenia”.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button