„Jestem zażenowany” – rozczarowany Gamrot o swoim występie, rozwolnieniu i szybkim jabie Ziółkowskiego

Mateusz Gamrot wyjaśnił, dlaczego nie jest zadowolony z formy, jaką zaprezentował w starciu z Marianem Ziółkowskim.

W starciu wieńczącym galę KSW 54 Mateusz Gamrot obronił nieskazitelny bilans, dopisując do niego siedemnaste zwycięstwo – tym razem w pokonanym polu zostawił Mariana Ziółkowskiego, zwyciężając na kartach sędziowskich.

Kudowianin zdecydowanie ze swojego występu zadowolony nie był. W rozmowie z dziennikarzami po gali przyznał, że zupełnie nie tak wyobrażał sobie ten pojedynek.

– Nie chcę siebie usprawiedliwiać czy cokolwiek, ale teraz, jak już jesteśmy po walce, to mogę powiedzieć, że moim zdaniem to była moja najgorsza dyspozycja – powiedział. – Znaczy najgorsze samopoczucie w walce. Jak powiedziałem przed walką, miałem kilka problemów prywatnych. Myślałem nawet, żeby się wycofać, bo nie czułem tego, co zawsze przed każdą walką, że mogę wyjść i walczyć i naprawdę dominować w swoim stylu.

– Aczkolwiek patrząc na to wszystko z boku, to cieszę się, że w swojej najsłabszej dyspozycji mogłem wyjść i wygrać z Marianem, który w sumie najbardziej zasłużył w kategorii lekkiej na walkę o pas. Czyli nawet w swojej najgorszej dyspozycji udowodniłem, że jestem ponad wszystkimi zawodnikami, którzy pretendują do pasa.
Przed galą Gamer twierdził, że czuje, że jego forma jest na 95%, ale okazało się, że w dniu walki wszystko się popsuło.

– Sam nie wiem, o co chodzi – powiedział. – To wszystko jest skomplikowane. Na przykład dzisiaj rano na rozruchu czułem się wyśmienicie. Później po rozruchu, jak mam być szczery, to chyba dostałem rozwolnienia. Chyba z osiemnaście razy miałem sraczkę, że leciała woda. Bolał mnie brzuch, spałem, nie mogłem się dobudzić.

– Bardzo ciężkie miałem samopoczucie, ale mówię, to nie jest jakaś kwestia usprawiedliwiania czy czegoś takiego. Jestem zawodnikiem z krwi i kości. Nie zawsze są walki piękne i w dominującym stylu. Ja też jestem zawodnikiem taktycznym. Jak czasem nie ma dyspozycji na sto procent, to potrafię wyjść i zawalczyć taktycznie, żeby wygrać walkę.

Reprezentant Czerwonego Smoka ocenił, że zabrakło mu głodu do walki – wszak ledwie półtora miesiąca wcześniej walczył z Normanem Parkiem. Jest natomiast przyzwyczajony do występów mniej więcej co pół roku. Wydawało mu się co prawda w drodze do walki, że wszystko układa się świetnie, ale „klatka zweryfikowała”.

– Generalnie bardzo dużo rzeczy pozapominałem – powiedział. – Tego, co miałem robić. Nawet Borys pytał mnie po walce: czemu nie robiłeś tego, a czemu nie robiłeś tego? A ja mówię: a czemu mi nie powiedziałeś? No, kurwa, zapomniałem, stary.– Cieszę się, że wygrałem. Niesamowita lekcja dla mnie. Mówi się, że przegrane walki uczą, tak dzisiejsza wygrana też mnie bardzo dużo nauczyła. Cieszę się z niej. 17-0. Wyciągnę na pewno bardzo dużo wniosków. Ta kolejna walka musi być zupełnie inna niż ta dzisiejsza.

Golden Boy szczególnie dobrze radził sobie w obszarze stójkowym, dosięgając mistrza wieloma prostymi. Gamrot przyznał zresztą, że właśnie szybki jab pretendenta stanowił dla niego największe zaskoczenie, choć jednocześnie zaznaczył, że każdy przyjęty cios napędzał go do działania – zdawał sobie bowiem sprawę, że musi nadrobić.
– Wydaje mi się, że to wynika z tego właśnie, że wziąłem walkę po walce – powiedział o swojej stójce. – Możemy spojrzeć na walkę z Normanem, gdzie ta stójka była fenomenalna. Działało wszystko. Był timing, był przegląd, były kiwki, były celne ciosy. Dzisiaj natomiast troszkę zasięg mi przeszkodził Mariana.

– Do tańca potrzeba dwojga. Marian bił bardzo szybki lewy prosty i bardzo szybko uciekał do tyłu i też nie mogliśmy wejść w jakąś wymianę czy większą częstotliwość ciosów. Tam był generalnie cios i bardzo mocny odskok do tyłu, więc to też powodowało, że walka tak wyglądała. Ja chciałem generalnie reagować na dany moment, ale tych momentów było mało.

– Jestem bardzo niezadowolony ze swojej dyspozycji. Cieszę się, że wygrałem, aczkolwiek, jak było widać po mnie, to nie było nic na pokaz. Ja generalnie jestem zażenowany swoją postawą dzisiaj w klatce.

Dopytany natomiast o swoje dalsze plany – starcie z Ziółkowskim było ostatnim w jego kontrakcie z KSW – Gamrot nie wykluczył żadnej opcji.

Cały wywiad poniżej (za MyMMA.pl):

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Na Mateuszu KSW się nie kończy” – Lewandowski i Kawulski po KSW 54 o przyszłości Gamrota

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply