KSWPolskie MMA

„Jestem może chudy, ale jak przypie*dolę, to będzie grubo” – Tomasz Narkun bez ceregieli o walce z Ivanem Erslanem

Rozdający karty w wadze półciężkiej KSW Tomasz Narkun opowiedział o sobotniej konfrontacji z Ivanem Erslanem w ramach gali KSW 56.

Mistrz kategorii półciężkiej KSW Tomasz Narkun jest gigantycznym bukmacherskim faworytem w drodze do sobotniej walki z Ivanem Erslanem, który posłuży za co-main eventa gali KSW 56.

Nie brak natomiast opinii, iż w aspektach siłowych potężnie zbudowany Chorwat może sprawić polskiemu mistrzowi pewne problemy.

Zapytany o to podczas telekonferencji przed galą, Żyrafa podszedł jednak do tematu ze sporą rezerwą.
– Jeśli chodzi o aspekt kulturystyczny, to może jest bardziej napompowany – powiedział. – Jak jednak wiemy, na walkę nie ma to żadnego przełożenia.

– Ostatnio przyjechał Chorwat (Stjepan Bekavac), który walczył z Przemysławem Mysialą. Nie wiem, czy pamiętacie, ale był tak pocięty, że powinien jechać na zawody kulturystyczne, a po dwóch minutach już nie miał w ogóle siły, aby stać na nogach. Myślę więc, że jest to całkiem co innego, jeśli chodzi o kwestie wyglądowe i tego, jak to się przekłada na walkę.

– Niejednokrotnie widzieliśmy, że zawodnicy pocięci, wyżyłowani, każdą żyłkę widać na ciele, bardzo duzi, napompowani później mieli problemy z dotlenieniem tego wszystkiego. Tak że ja jestem może chudy, ale jak przypierdolę, to będzie grubo.

Dla Żyrafy starcie z Chorwatem stanowić będzie już piątą obronę tytułu mistrzowskiego KSW. Żaden z aktualnych mistrzów polskiego giganta nie może pochwalić się taką serią.Jak może wyglądać walka? Otóż, stargardzianin zapowiedział, że poszuka skończenia. Nie spodziewa się, aby starcie odbyło się na pełnym 25-minutowym dystansie. Przyznał co prawda, że poszuka obalenie, ale zaznaczył też, że nie będzie unikał wymian w stójce, jeśli sytuacja będzie tego wymagać.

– Nie było problemu, aby znaleźć takiego sparingpartnera jak Erslan – powiedział. – Bije schematycznie, bije prostym boksem, proste kopnięcia. Jest to więc taki zawodnik, jaki często pojawia się na sali treningowej. Nie musiałem się wiele fatygować, aby sparować z takimi zawodnikami.

– Myślę, że moja nieprzewidywalna stójka, mój nieprzewidywalny styl sprawią mu dużo problemów.

Cała telekonferencja – za portalem MMA.pl – poniżej:
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button