UFC

„Jest w tym sporcie wyłącznie po to, aby być mistrzynią” – trener Joanny Jędrzejczyk chce rewanżu z Weili Zhang

Główny trener Joanny Jędrzejczyk Mike Brown chce, aby doszło do rewanżowego starcia Polki z Weili Zhang.

Pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang o złoto wagi słomkowej okazał się piekielne wyrównany.

Dość powiedzieć, że co najmniej jeden sędzia wypunktował każdą z rund dla olsztynianki, ale cała trójką zgodziła się tylko w przypadku jednej z nich – trzeciej.

W poniedziałkowej rozmowie z PolsatSport.pl polska zawodniczka przyznał, że przed ogłoszeniem werdyktu – ostatecznie przegrała niejednogłośną decyzją sędziowską – zdawała sobie sprawę, że walka jest na styku.

Podobnie widział to również trener olsztynianki Mike Brown.

– Było cholernie blisko – stwierdził w rozmowie z MMAFighting.com. – Dosłownie jeden cios mógł zmienić werdykt. Jeden kros, który odbiłby głowę na 20 sekund przed końcem, mógł zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Rundy były niesamowicie bliskie. Jeden cios mógł zmienić zdanie sędziów.Obie zawodniczki skończyły pojedynek niezwykle porozbijane, trafiając szybko do szpitala. Obie jednak wyszły z pojedynku bez poważniejszych urazów – a przynajmniej tak zapewniły.

Dopytana, czy toczą się jakiekolwiek rozmowy w sprawie potencjalnego rewanżu, Polka zaprzeczyła, podkreślając, że teraz chce po prostu odpocząć.

Wątpliwości nie ma natomiast Mike Brown.

– Uważam, że trzeba zestawić rewanż – powiedział. – To jedyne, co można zrobić. Uważam, że Joanna jest w tym sporcie wyłącznie po to, aby być mistrzynią. Jeśli nie, nie warto. Jest bardzo zdyscyplinowana, ścinanie wagi jest bardzo ciężkie. To dla niej piekło. Większość sportowców nie przeszłoby przez takie ścinanie wagi. Jest tak twarda mentalnie, jak można sobie tylko wyobrazić. To imponujące.

– Oczywiście więc, gdyby była opcja rewanżu, to byłaby to dobra opcja – kontynuował trener ATT. – Obie potrzebują czasu, aby dojść do siebie i dać odpocząć swoim ciałom. Nie sądzę jednak, aby cokolwiek innego miało sens.

Dopytywany po gali o dalsze plany dotyczące mistrzowskiej rozgrywki w wadze słomkowej, sternik UFC Dana White nabrał wody w usta, zdradzając jedynie, że Tatiana Suarez póki co się w niej nie liczy z powodu problemów zdrowotnych.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button