UFC

„Jest w tym aspekcie o wiele lepszy” – Sean Strickland wytypował rewanż Alexa Pereiry z Jirim Prochazką na UFC 303

Rozdający swego czasu karty w 185 funtach UFC Sean Strickland wziął pod lupę walkę wieczoru UFC 303 pomiędzy Alexem Pereirą i Jirim Prochazką.

Były mistrz wagi średniej UFC Sean Strickland miał okazję dobrze poznać bohaterów walki wieczoru dzisiejszej gali UFC 303 w Las Vegas – Alexa Pereirę i Jiriego Prochazkę. Z Czechem swego czasu trenował na matach Xtreme Couture, a z tym pierwszym nie tylko trenował, ale także wojował, przegrywając przez nokaut.

Na kanale MMA Crazy Amerykanin opowiedział krótko o drodze do brazylijsko-czeskiego rewanżu, żartując z narracji Jiriego Prochazki, który zarzucił Poatanowi wspomaganie się magią.

– Mam nadzieję, że Alex wniesie tam ze sobą te złe duchy – powiedział wesoło Sean. – Szalony jest ten świat! CTE to nie przelewki. CTE ma się dobrze na tym świecie!

– Uważam, że to, ku*wa, wariat – uśmiechnął się szeroko Sean, opowiadając o czeskim awanturniku. – Ale! Jiri przyszedł do nas na treningi i jest to naprawdę, ku*wa, porządny gość. Alex też jest jednak porządnym gościem, więc… Chcę po prostu obejrzeć dobrą walkę i niech wygra lepszy.

Pierwsza walka odbyła się w listopadzie zeszłego roku. Alex Pereira wygrał ją przez nokaut w rundzie drugiej, sięgając wtedy po tytuł mistrzowski wagi półciężkiej. W międzyczasie obaj stoczyli po jednym zwycięskim pojedynku przy okazji jubileuszowej gali UFC 300 – Brazylijczyk znokautował tam Jamahala Hilla, a Czech – Aleksandara Rakicia.

Kto zdaniem Seana Stricklanda zakończy rewanż w glorii zwycięzcy?

– Skłaniam się w stronę Alexa – powiedział Amerykanin. – Jest po prostu poprawny, jeśli chodzi o fundamenty. Jiri? Jiri ma bardzo specyficzny styl, który nie działa. Wszystko sprowadza się więc do fundamentów, a tutaj Alex jest o wiele lepszy.

Co zaś tyczy się przyszłości Tarzana, to po pokonaniu Paulo Costy chce on walczyć ze zwycięzcą mistrzowskiego boju Dricusa Du Plessisa z Israelem Adesanyą. W ogóle nie interesuje go starcie z Robertem Whittakerem. Poczeka na titleshot.


Typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów


Szczegółowa analiza walki Pereira vs. Prochazka 2 poniżej.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button