KSWPolskie MMA

„Jest słabszy od Szymona, ale na siłowni” – trener Okniński rozbrajająco szczerze o walce Kołecki vs. Khalidov

Trener Szymona Kołeckiego Mirosław Okniński postawił sprawę jasno w temacie potencjalnej walki swojego podopiecznego z Mamedem Khalidovem.

W udzielonym niedawno wywiadzie portalowi uwmfm.pl mistrz kategorii średniej KSW Mamed Khalidov wśród swoich potencjalnych rywali na kolejny pojedynek wskazał trzech zawodników: dybiącego w kierunku drugiego pasa czempiona wagi półśredniej Roberto Soldicia, dążącego do trylogii Scotta Askhama oraz niepokonanego Cezarego Kęsika.

Jednak zapytany, czy byłby gotowy, aby raz jeszcze przejść wyżej, mierząc się chociażby z Mariuszem Pudzianowskim czy Szymonem Kołeckim, reprezentant Arrachionu Olsztyn wyraził zainteresowanie takimi zestawieniami.

Jak na potencjalną konfrontacją z Mamedem Khalidovem zapatruje się Pudzian, Bóg jeden raczy wiedzieć. Wiadomo natomiast, jak do tematu podchodzi trener Szymona Kołeckiego Mirosław Okniński. Zapytany bowiem o takie właśnie starcie w rozmowie z Jarosławem Świątkiem z portalu MyMMA.pl, warszawski trener postawił sprawę jasno.

– Jeżeli chodzi o Mameda Khalidova, to uważam, że Mamed Khalidov jest słabszy od Szymona ale na siłowni – powiedział trener. – Jeżeli chodzi o walkę, uważam, że Szymon nie jest jeszcze na tym etapie, aby brać walkę z Mamedem, więc… Nie wiem, czy w ogóle kiedyś będzie.

– Po prostu wiadomo, że Mamed to jest jedna z legend, ikon polskiego MMA. Można go lubić albo nie lubić, można wiele o nim powiedzieć, ale na pewno jest bardzo dobry i ja – jako trener – nie chciałbym takiej walki, bo uważam, że Szymon by przegrał.

Szymon Kołecki nie był widziany w akcji od grudnia ubiegłego roku, gdy pokonał Damiana Janikowskiego przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. W tym roku matchmakerzy KSW próbowali zestawić go z Łukaszem Jurkowskim, ale próby te spełzły na niczym. Kołecki liczy jednak na to, że powróci do klatki polskiego giganta przy okazji zaplanowanej na 19 grudnia gali KSW 57.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button