Rosyjskie MMAUFC

„Jest pod tym względem lepszy od Khabiba” – klubowy kolega wskazał najmocniejszą stronę Islama Makhacheva

Deron Winn wskazał, w jakim elemencie oktagonowej gry Islam Makhachev przewyższa samego Khabiba Nurmagomedova.
Podczas sobotniej gali UFC Fight Night Deron Winn miał powrócić do oktagonu, aby zmierzyć się z Philem Hawesem. Do walki jednak nie doszło, bo reprezentant AKA w ostatniej chwili wycofał się z zawodów z powodu problemów zdrowotnych.
W drodze do gali pośród licznych pytań, jakie zadano Deronowi Winnowi, pojawiło się też to o zbliżający się wielkimi krokami powrót do oktagonu jego klubowego kolegi Islama Makhacheva. W ramach zaplanowanej na 30 października w Abu Zabi gali UFC 267 rozpędzony serią ośmiu zwycięstw Dagestańczyk stanie do walki z biorącym ją w zastępstwie Danem Hookerem.

– Dan Hooker to świetny zawodnik, który wielokrotnie pokazywał, że jest bardzo, bardzo twardy – powiedział Winn w rozmowie z Adamem Whitelawem. – Myślę jednak, że gdy walka trafi do parteru, będzie różnica klasy. Ostatnio Islam udowodnił, że jego gra w parterze to absolutne szaleństwo.

Na tym jednak nie koniec, bo aby najlepiej oddać elitarne umiejętności parterowe Islama Makhacheva, Deron Winn przywołał byłego niepokonanego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova.– Zawsze ich tym męczę, ale szczerze mówiąc, uważam, że pod względem poddań jest lepszym zawodnikiem od Khabiba – stwierdził Winn. – Pod względem poddań.

– Jeśli chodzi o ground and pound, to oczywiście Khabib ustanowił zupełnie nowe standardy w tej grze. Rozwinął styl, z którego w MMA korzysta teraz wielu gości.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Uwielbiam go i nie chcę mu niczego ujmować, ale w aspekcie poddań Islam jest w parterze potworem.

Deron Winn od dawna nie szczędzi komplementów Islamowi Makhachevowi. Swego czasu stwierdził, że jest to najlepszy grappler, z jakim miał kiedykolwiek okazję się kulać – a jak zaznaczył, łąpał się za bary z absolutnymi gigantami BJJ.
Co zaś tyczy się wspomnianego Nurmagomedova, to i on w ostatnich dniach miał okazję wypowiedzieć się na temat pojedynku Makhacheva z Hookerem. Widzi go bardzo podobnie jak Winn. Dagestańczyk uważa, że na 99% jego kompan wygra – 1% zostawił Nowozelandczykowi na lucky punch. Hangman zdążył już odnieść się do tych słów Dagestańskiego Orła, obwieszczając, że są „śmiechu warte”.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button