UFC

„Śmiechu warte” – Dan Hooker skomentował wypowiedzi Khabiba Nurmagomedova nt. walki z Islamem Makhachevem

Dan Hooker odniósł się do słów Khabiba Nurmagomedova, który stwierdził, że daje Nowozelandczykowi 1% szansy na pokonanie Islama Makhacheva.
Gdy kilka dni temu zapytano byłego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova o starcie Islama Makhacheva z Danem Hookerem, które odbędzie się 30 października w ramach gali UFC 267 w Abu Zabi, Dagestańczyk nie zawahał się ani chwili.
– Islam to potwór – powiedział. – Jest młody, bardzo głodny. Stoczy kolejną walkę 30 października w Abu Zabi. Kiedyś był czas, że to ja musiałem wygrywać każdą rundę, a teraz Islam musi być lepszy od każdego rywala w każdej rundzie.

– Dan Hooker nigdy nie mierzył się z rywalem pokroju Islama. Walczył głównie z uderzaczami. Nie wyobrażam sobie, jak poradzi sobie z presją ze strony Islama, jego zapasami, dominacją w parterze. Jak to powstrzyma? Jego jedyną szansa jest lucky punch. W przeciwnym wypadku na 99% Islam go poturbuje.

Wypowiedź tę Dagestańskiego Orła przytoczono Danielowi Hookerowi w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił It’s Time For Sports

– Nie boję się Khabiba, więc dlaczego miałbym bać się Islama? – powiedział Nowozelandczyk, nie ukrywając zdziwienia. – Zaskakuje mnie to. Gdyby przyszli do mnie i zapytali, czy chcę walczyć z Khabibem, wziąłem tę walkę z miejsca. Tę obecną wziąłem od razu. Zastanawiałem się może z pięć sekund. Na walkę z Khabibem potrzebowałbym sekundy zastanowienia.– Jeśli więc uważacie, że jego słowa mają jakiekolwiek znaczenie, to nie jest to prawda. 99 procent? Nie ma na świecie człowieka, który byłby w starciu ze mną faworytem w stosunku 99-1. Śmiech na sali.

Pierwotnie rywalem Islama Makhacheva miał być w Abu Zabi Rafael dos Anjos, ale z uwagi na kontuzję kolana Brazylijczyk zmuszony był do wycofania się zawodów. Na jego miejsce wszedł właśnie Hangman, który podczas niedawnej gali UFC 266 powrócił na zwycięskie tory po serii dwóch porażek, pokonując pewnie na pełnym dystansie Nasrata Haqparasta.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Gdybym mógł wybrać sobie dowolnego lekkiego na świecie, wskazałbym na Khabiba – powiedział Dan. – Chciałbym zobaczyć, jak wypadłbym na jego tle. Nie jest sekretem, że Islam to druga najlepsza opcja. Pokonanie Islama to najlepszy sposób na to, żeby pokazać, jak wyglądałaby walka, gdyby zmierzyć się z Khabibem za czasów, gdy był mistrzem.

– Jest wiele ekscytujących aspektów w tej walce. Uważam, że to idealny moment na to zestawienie.
Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button