UFC

Jest odpowiedź dagestańskiej ekipy na poważne oskarżenia ze strony Dana Hookera! „Poproście go, żeby znalazł tę pielęgniarkę”

Reprezentujący Islama Makhacheva na odcinku wschodnim Rizvan Magomedov odpowiedział na wczorajsze zarzuty ze strony Dana Hookera.
W niedzielnej rozmowie z Arielem Helwanim – wyemitowanej w poniedziałek – niezdolny do pogodzenia się z porażką z Islamem Makhachevem Alexander Volkanovski w nieszczególnie zawoalowany sposób zasugerował mimochodem, że Dagestańczyk w drodze do walki zastosował zabronione dożylne nawadnianie. W szczegóły się jednak wdawał.

Kilka godzin później prawdziwą burzę na Twitterze rozpętał klubowy kolega Australijczyka z City Kickboxing Dan Hooker, który zrugawszy Islama Makhacheva, obwieścił, że jest on oszustem, bo zastosował kroplówkę. Zaapelował nawet do fanów – a może do Dagestańczyka? – aby udowodnił mu, że się myli, choć… Sam nie przedstawił żadnego dowodu na winę Makhacheva.
Dożylne nawadnianie jest od kilku lat zabronione przez Amerykańską Agencję Antydopingową, która sprawuje nadzór nad zawodnikami UFC. Kroplówkę przyjmować można wyłącznie w szpitalu, przy okazji operacji i zabiegów oraz na potrzeby badań klinicznych.

Kilka godzin po publicznie wyartykułowanych przez Dana Hookera zarzutach Islam Makhachev opublikował krótkie nagranie w mediach społecznościowych, przez niektórych odczytane jako odpowiedź Nowozelandczykowi.

Głos w tym konkretnym temacie oskarżeń ze strony Hangmana zabrał też w poniedziałek jeden z menadżerów Islama Makhacheva Rizvan Magomedov.

– Wszyscy wiemy, że to kompletne bzdury – powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com. – Gość jest przegrywem. Jest zgorzkniały i tylko szuka rozgłosu. Tyle.

Do sprawy Magomedov odniósł się też krótko na Twitterze.

– Zazdrosne przegrywy rozsiewające kłamstwa – napisał. – Ostatecznie tylko tyle wam zostaje.Dagestańczyk odniósł się też do zdjęcia, które zrobiło furorę w przestrzeni medialnej. Widać na nim nienaturalnie jakby powiększoną żyłę Makhacheva. Skąd taki efekt?

– Obowiązkowy test krwi wykonany przez australijską komisję – wyjaśnił Rizvan. – Środowy poranek, zaraz przed spotkaniem z mediami i sesją fotograficzną.

– Poproście Hookera, żeby znalazł tę pielęgniarkę z komisji, potwierdzi.
Póki co australijsko-nowozelandzka strona nie przedstawiła żadnych dowodów na winę Dagestańczyka – a przynajmniej nie uczyniono tego publicznie, pomimo iż publicznie zarzucono mu oszustwo. Gdy kilka lat temu za podobne przewinienie ukarano Paulo Costę, w przestrzeni medialnej szybko pojawiły się jego zdjęcia z podpiętą kroplówką.

Oświadczenie w sprawie wydała też USADA, informując, że wszystkie doniesienia traktuje poważnie i analizuje.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button