UFC

Ciężkie oskarżenia pod adresem Makhacheva (?) ze strony ekipy Volkanovskiego! „Głupia pi*da sądzi, że przyleci do Australii, wynajmie pielęgniarkę, a my się nie dowiemy?”

Czy wynik walki Alexandra Volkanovskiego z Islamem Makhachevem zostanie zmieniony, a Dagestańczyk zostanie zdyswalifikowany? Jeśli potwierdzą się zarzuty, jakie właśnie pod jego adresem wystosował obóz Australijczyka, tak może się wydarzyć!
Podczas konferencji prasowej po gali UFC 284 w Perth Alexander Volkanovski stwierdził, że usłyszał od pewnej osoby – w szczegóły się nie wdawał – iż zaraz po zakończeniu walki, jeszcze przed werdyktem, Islam Makhachev, przekonany jakoby, że przegrał, powiedział w swoim narożniku, że „chce rewanżu”.

Zaprzeczył temu później zarówno Dagestańczyk, jak i jego trener Javier Mendez. Obaj podkreślili, że spodziewali się, iż na ich konto pójdą co najmniej trzy rundy, a może nawet cztery.
Skąd Volkanovski wziął rewelacje o tym, jakoby w narożniku Makhachev zasugerował trenerom, że przegrał? Nie wiadomo.

Wygląda natomiast na to, że australijski obóz – ustami Dana Hookera – właśnie wysunął pod adresem dagestańskiej ekipy znacznie cięższe oskarżenia. Na to wskazywać może poniższy wpis, jaki Nowozelandczyk właśnie opublikował na Twitterze.

– Głupia pizda sądzi, że może przylecieć do Australii, nająć pielęgniarkę, żeby mu dała dożylne nawadnianie, a my się o tym nie dowiemy – napisał Hooker. – Cholerny oszust.

Jak widać, Nowozelandczyk nie wskazał nikogo z nazwiska, ale trudno nie domyślać się, że chodzi mu właśnie o Islama Makhacheva. Dożylne nawadnianie po ścinaniu wagi jest od wielu lat niezgodne z Polityką Antydopingową USADA, której podporządkować muszą się wszyscy zawodnicy UFC.

W Australii fighterzy mieli o około 10 godzin mniej na nawodnienie się po piątkowym ważeniu. W wywiadach udzielonych po gali Makhachev przyznał, że stanowiło to dla niego pewien problem, choć w żadne szczegóły się nie wdawał.Nowozelandczyk dodał później jeszcze dwa wpisy.

– USADA chu*a robi – napisał obok artykułu mówiącego o 2-letnim zawieszeniu za stosowanie dożylnego nawadniania.

– Udowodnijcie, że się mylę – dodał potem. – Idę o zakład, że nie dacie rady.

Poza powyższymi wpisami Nowozelandczyka niczego jednak w temacie nie wiadomo – ani czy rzeczywiście chodzi o Dagestańczyka, ani o dowodach, jakie posiada australijska ekipa. Trudno bowiem zakładać, że Hooker posunąłby się do takiej sugestii, nie mając na nie twardych dowodów, choć… Niczego wykluczyć póki co nie można, skoro nie odważył się wskazać Makhachva z nazwiska.

Islam Makhachev pokonał Alexandra Volkanovskiego jednogłośną decyzją sędziowską w stosunku 2 x 48-47, 49-46. Obronił tym samym po raz pierwszy tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Dla Australijczyka była to pierwsza porażka w oktagonie UFC.

Aktualizacja:
Dan Hooker w końcu wydusił z siebie, o kim mówi. Zaskoczenia nie stwierdzono.

– Islam to oszust – obwieścił.

Poniżej podsumowanie walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button