„Jest dobra wiadomość i zła wiadomość” – Sean O’Malley ponownie z pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej

Sean O’Malley nie wystąpi podczas gali UFC 239 w Las Vegas, gdzie miał zmierzyć się z Marlonem Verą.

Sean O’Malley ponownie ma problemy z Amerykańską Agencją Antydopingową, co ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zobacz także: Khabib wyjaśnia, dlaczego zwycięstwa nie cieszą go już tak bardzo jak kiedyś

W jego organizmie ponownie wykryto „śladowe ilości ostaryny”, co doprowadziło do czasowego zawieszenia ze strony Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie, które wyklucza go z udziału w gali UFC 239 w Las Vegas, gdzie miał skrzyżować rękawice z Marlonem Verą.

USADA poinformowała mnie, że ostaryna – substancja, która została wykryta w moim systemie w zeszłym roku, skutkując karami ze strony USADA – ponownie pojawiła się w ekstremalnie niskich ilościach w ostatnich dwóch testach.

Dobra strona jest taka, że USADA mówi, że to najprawdopodobniej pozostałości po zeszłym roku, a tak niska ilość nie daje mi żadnej sportowej korzyści. Dlatego USADA nie nakłada na mnie jeszcze raz sankcji za te ostatnie wyniki. Odsłużyłem już kary ze strony USADA za ostarynę w moim organizmie. Od ostatniego roku jej poziom drastyczne spadł.

Zła wiadomość jest taka, że Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie zawiesiła mnie tymczasowe, aby wszystko sprawdzić. Czuję się okropnie, zawodząc swoich fanów, którzy chcieli obejrzeć mnie w Las Vegas w przyszłym miesiącu. Chętnie porozmawiam publicznie o tym przypadku, zanim NSAC razem z ekspertami wyjaśni, dlaczego niskie poziomy ostaryny są widoczne w moim organizmie.

Jedną rzecz chcę powiedzieć jasno: nigdy celowo nie brałem żadnej zabronionej substancji, aby zyskać przewagę. Poddam się każdej dodatkowej kontroli antydopingowej wymaganej przez NSAC. Chcę raz na zawsze wyjaśnić tę sytuację, aby powrócić do oktagonu najszybciej, jak to tylko możliwe.

Na koniec zawodnik dopisał:

Ukarany dwukrotnie za nic. Nigdy nie wziąłem niczego zabronionego. Nie wiem, co się wydarzy, ale będę nadal trenował i poprawiał się każdego dnia.
Za zeszłoroczną wpadkę O’Malley został ukarany półrocznym zawieszeniem. Potwierdzono, że suplementy, które stosował, były zanieczyszczone tą właśnie substancją.

Niepokonany 24-latek ma na koncie dwa zwycięstwa pod sztandarem UFC. W oktagonie nie był widziany od marca 2018 roku, gdy wypunktował Andre Soukhamthatha.

Póki co nie wiadomo, czy Marlon Vera otrzyma nowego rywala na UFC 239.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply