„Jest bardzo twardym gościem” – Dana White o Janie Błachowiczu i jego walce z Dominickiem Reyesem

Szefujący UFC Dana White wypowiedział się na temat pojedynku o złoto 205 funtów pomiędzy Janem Błachowiczem i Dominickiem Reyesem.

W drodze do sobotniej gali UFC 253 w Abu Zabi głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White chętnie wypowiada się o walce wieczoru, w której Israel Adesanya stanie do obrony tytułu mistrzowskiego wagi średniej przed zakusami Paulo Costy.

Amerykański promotor jak mantrę powtarza, że to jedna z najlepszych walk tego roku, jeśli nie najlepsza. Zapewnia, że w przypadku tego zestawienia nie ma możliwości, aby z oktagonu wiało nudą. Jest bowiem przekonany, że Brazylijczyk swoją agresją zmusi Nigeryjczyka do walki, co stanowi gwarancję emocjonującego widowiska.

Tymczasem podczas konferencji prasowej po sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas sternika UFC zapytano także o co-main event najbliższej numerowanej gali, w którym o zwakowany przez Jona Jonesa tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej powalczą Jan Błachowicz i Dominick Reyes.
– Obaj goście mają na sobie sporą presję – powiedział White, zapytany, czy na Dewastatorze, jako faworycie walki, spoczywa większa presja. – Okazja do walki o tytuł mistrzowski to wielka sprawa dla obu. Uważam, że to również powinna być naprawdę ciekawa walka. Obaj są głodni, obaj są utalentowani i jest to dla obu ogromna szansa.

Z kolei w rozmowie z Dominikiem Durniatem z PolsatSport.pl frontman UFC został zapytany o Cieszyńskiego Księcia.
– Jan jest bardzo twardym gościem – powiedział White. – Ma na koncie dziewięć wygranych przez poddanie oraz siedem przez nokaut. Wygrał siedem z ostatnich ośmiu pojedynków i jest jednym z najlepszych półciężkich zawodników na świecie. 27 września w Abu Zabi podczas Fight Island dowiemy się czy jest najlepszym półciężkim na świecie.

Najważniejsze artykuły o UFC 253:

Techniczna analiza i typowanie walki Adesanya vs. Costa
UFC 253 – transmisja, rozpiska, informacje

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply