„Jeśli zrobią coś wyjątkowego, Khabib do nich wyjdzie” – White ogłosił decyzję Khabiba

Szef UFC Dana White ogłosił decyzję Khabiba Nurmagomedova dotyczącą sportowej przyszłości Dagestańczyka.

Spotkawszy się w piątek z mistrzem kategorii lekkiej Khabibem Nurmagomedovem, sternik UFC Dana White zapowiedział w sobotę rano, że wieczorem ogłosi decyzję Dagestańczyka w sprawie jego dalszej kariery.

Zasugerował też, iż decyzja Dagestańskiego Orła nie pozostanie bez wpływu na rewanżowe starcie Conora McGregora z Dustinem Poirierem, które odbędzie się podczas gali UFC 257. Nie zdradził natomiast szczegółów.
Wszystko to zmieniło się jednak w najnowszym wywiadzie, jakiego – zgodnie z zapowiedzią – udzielił w trakcie gali UFC Fight Night stacji ABC, odsłaniając wszystkie karty. A przynajmniej część z nich…

Otóż, Dana White powtórzył, że był zszokowany, gdy Khabib Nurmagomedov przeszedł na emeryturę w październiku ubiegłego roku po zwycięstwie z Justinem Gaethje. Podkreślił, że nie było powodu, aby wtedy odchodził ze sportu, a decyzja o emeryturze była podjęta pod wpływem emocji.White stwierdził, że Nurmagomedov przekazał mu podczas spotkania, iż pod kątem sportowym czuje się całkowicie spełniony, ale… Ma pewien pomysł na powrót do rywalizacji.

– (Khabib) powiedział, że (Charles) Oliveira wyglądał naprawdę dobrze w ostatniej walce z Tonym Fergusonem – zdradził amerykański promotor. – W następnym tygodniu mamy walki (Conora) McGregora z (Dustinem) Poirierem i (Michaela) Chandlera z (Danielem) Hookerem.

– Zwrócił się do mnie następującymi słowami: „Obejrzę te walki… Nigdy w życiu nie wstrzymywałbym dywizji… Nigdy nie trzymałbym pasa tylko dla siebie… Niech ci goście zrobią coś spektakularnego. Pokażcie mi coś spektakularnego i sprawcie, abym zechciał powrócić”.

– Mam więc przeczucie, że jeśli w walce wieczoru albo co-main evencie ktoś da świetny występ, to… A do tego, jak mówiłem, Khabib powiedział, że Oliveira wyglądał dobrze.
– Khabib potrzebował więc trochę czasu, żeby oczyścić głowę, a jeśli ci goście zrobią teraz to, czego się po nich spodziewam, to wygląda na to, że wyjdzie do jednego z nich.

Do wspomnianych przez Danę White’a pojedynków dojdzie za tydzień 23 stycznia w Abu Zabi.

Cały wywiad poniżej:

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply