„Jeśli zakończę karierę w UFC, na 100% nie wrócę do tej organizacji” – Khabib Nurmagomedov o końcu kariery

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział, że póki co nie wybiera się na emeryturę – a gdy to zrobi, na powrót skusić się raczej nie da.

Obok pytania o potencjalne rewanżowe starcie z Conorem McGregorem tym najczęściej zadawanym mistrzowi kategorii lekkiej UFC Khabibowi Nurmagomedovowi jest to o zakończenie przezeń kariery sportowej.

Nie zabrakło takowego podczas niedawnej konferencji prasowej w Moskwie, w której wziął udział Dagestańczyk…

– Pojawia się wiele pytań o to, kiedy zakończę karierę – powiedział Khabib (za Tass.ru). – Rozumiem, że ludzie już są mną zmęczeni i chcą czegoś nowego. Jednak dopóki ciało będzie mi pozwalało, każdego roku będę stawał się silniejszy. Widzę, że mogę nadal rywalizować i poprawiać się w tej wadze.

– Z każdą walką poprawiam się zarówno w stójce, jak i w parterze. Teraz trenuję pod Justina Gaethje. Oglądałem swoją walkę z (Dustinem) Poirierem. Było wiele błędów. Mając to na uwadze, uważam, że za wcześnie, abym kończył karierę.
Mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem 28-0 Dagestański Orzeł nigdy jasno nie wskazał ani wieku, w którym chciałby zawiesić rękawice na kołku, ani też rekordu, z jakim chciałby to uczynić. Bardziej wylewny w tym temacie był natomiast jego zmarły w lipcu ojciec Abdulmanap Nurmagomedov, który sugerował, że na bilansie 30-0 jego syn powinien skończyć oktagonową wojaczkę.

Natomiast samo ogłoszenie przejścia na emeryturę nie musi jeszcze o niczym świadczyć, bo wielu zawodników MMA prędzej czy później ponownie zakłada małe rękawice. Nurmagomedov zdaje sobie z tego doskonale sprawę.

– Wraca 90% sportowców, którzy kończą wcześniej kariery – stwierdził. – Może pojawią się takie momenty, ale myślę, że gdy ja skończę, to już nie wrócę. A jeśli coś się pojawi, to prędzej jakieś pokazowe występy. Wejście się na Olimp po raz drugi jest oczywiście niemożliwe. Nie wykluczam pewnych występów, ale jeśli skończę karierę w UFC, wtedy na 100% nie powrócę do tej organizacji.
Do akcji Khabib Nurmagomedov powróci 24 października, w walce wieczoru gali UFC 254 w Abu Zabi krzyżując rękawice z tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply