„Jeśli walczycie z takimi gośćmi…” – Conor McGregor wyjaśnia, jak zaskoczyć rywali odchylających się przed kopnięciami

Conor McGregor podzielił się swoją kickbokserską wiedzą, wyjaśniając, jak radzić sobie z przeciwnikami, którzy odchylają się przed okrężnymi kopnięciami na głowę.

W sobotę w ramach gali UFC 256 w Las Vegas do oktagonu powróci najlepszy prawdopodobnie w organizacji specjalista od ekwilibrystycznego – rodem z Matrixa – przepuszczania kopnięć na głowę, Rafael Fiziev.

Rywalem wybornego w obszarze kickbokserskim Atamana będzie mający za sobą zwycięski debiut w 155 funtach – wcześniej wojował w kategorii piórkowej – Renato Moicano.

Potencjału promocyjnego związanego z bajeczną defensywą Kirgiza w drodze do gali nie zaprzepaścili specjaliści od marketingu ESPN, publikując w mediach społecznościowych efektowne akcje Atamana z walki z Markiem Diakiese oraz jeszcze z czasów, gdy wojował w Tajlandii poza organizacją.
Niespodziewanie powyższe nagrania nie uszły uwadze… Conora McGregora. Irlandczyk opublikował pod powyższym wpisem komentarz, w którym poinstruował, jak reagować na przeciwników odwołujących się do tego rodzaju obrony przed kopnięciami na głowę.

– Jeśli okaże się, że walczycie z gośćmi, którzy uchylają się przed kopnięciem na głowę zakroczną nogą, zmieńcie na kopnięcie opadające! – napisał Notorious. – Nadrabiacie też w ten sposób dystans, gdy kopnięcie opada, podczas gdy oni są odchyleni do tyłu. Powodzenia.

Wskazane przez Conora McGregora kopnięcie opadające (axe kick) wprowadził na salony światowej sceny sportów walki legendarny Andy Hug. W UFC do techniki tej odwołują się czasami Jon Jones czy Stephen Thompson, a na nadwiślańskiej scenie upodobał ją sobie Mamed Khalidov.

Przytoczony powyżej wpis autorstwa Conora McGregora nie pozostał bez odpowiedzi ze strony Rafaela Fizieva.– Może spróbuj więc tego ze mną, Conorze McGregorze? – napisał na Twitterze Kirgiz.

Rafael Fiziev zadebiutował w UFC w kwietniu zeszłego roku, przegrywając przez nokaut z Magomedem Mustafaevem – była to jego pierwsza porażka w karierze MMA. W październiku powrócił na zwycięskie tory, pokonując jednogłośnie Alexa White’a, a ostatnio gościł w oktagonie w lipcu tego roku, rozbijając na pełnym dystansie wspomnianego Marca Diakiese.

Niewidziany w akcji od styczniowej gali UFC 246, podczas której szybko ubił Donalda Cerrone, Conor McGregor powróci do oktagonu 23 stycznia w Abu Zabi, w daniu głównym gali UFC 257 stając do rewanżu z Dustinem Poirierem.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply