UFC

„Jeśli w to wierzycie, postradaliście zmysły!” – Cormier przekonany, że Khabib zgodzi się na rewanż z Conorem

Daniel Cormier zabrał głos na temat potencjalnego rewanżu Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

W obliczu niepewnego losu zestawionej po raz piąty walki Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem, na drodze do której stanąć może tym razem pandemia koronawirusa, nie brak spekulacji o potencjalnym rewanżu Dagestańskiego Orła z… Conorem McGregorem.

Takiego scenariusza nie wyklucza dziennikarz Ariel Helwani, który w rozmowie z Danielem Cormierem przyznał, że nie spadłby z krzesła, gdyby po potencjalnym odwołaniu gali UFC 249 organizatorzy zdecydowali się zastąpić El Cucuya Notoriousem w starciu z Dagestańskim Orłem.

Kanadyjski dziennikarz podkreślił, że dagestańsko-irlandzki rewanż to zdecydowanie największa walka, jaką może zestawić UFC – a jako że czasy trudne, trzy gale odwołane, Dana White i spółka mogą się na taką podmiankę zdecydować.
Jednocześnie jednak – w charakterze kontrargumentu – Helwani przypomniał, że Nurmagomedov zapowiedział, iż McGregor musi najpierw wygrać dziesięć walk, aby doszło do rewanżu, twierdząc też, że w Las Vegas walczyć więcej nie zamierza.

W słowo wszedł mu jednak wówczas DC

– Jeśli w to wierzycie… – powiedział z pasją Cormier, kręcąc głową z niedowierzaniem. – Znam dobrze Khabiba. Jeśli wierzycie, że nie będzie z nim walczył, postradaliście zmysły! Nie dajcie się temu ponieść. Prawda jest taka, że bez względu na to, jak dobrze sobie teraz radzi pod względem finansowym, nie ma żadnej większej walki!

Zdawszy sobie jednak być może sprawę, że takimi wypowiedziami podkopuje sportowy etos lansowany od dawna przez swojego dagestańskiego kompana, który podkreślał wiele razy, że pieniądze są dla niego sprawą drugorzędną, a jego niechęć do potencjalnego rewanżu z Irlandczykiem to kwestia zasad, Cormier szybko zmienił narrację…– Problem jednak w tym, że tym gościom w Dagestanie nie potrzeba wiele, więc… – zreflektował się. – Nigdy więc nie wiadomo, czy jego wartości nie okażą się ważniejsze od całej reszty. To inna mentalność. Po prostu nie wiem, co by zrobił.

Cały fragment rozmowy poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button