KSWPolskie MMA

„Jeśli uważa, że taki postęp zrobił i jest taki za*ebisty, to zapraszam” – trener Okniński otwarty na walkę Kołecki vs. Janikowski 2

Trener Mirosław Okniński zabrał głos na temat potencjalnego rewanżowego starcia Szymona Kołeckiego z Damianem Janikowskim.

W najnowszym wywiadzie udzielonym Michałowi Rogozińskiemu z 6PAK trener Mirosław Okniński podsumował zeszłotygodniową porażkę Damiana Janikowskiego z Pawłem Pawlakiem w ramach warszawskiej gali KSW 63.
Nie raz, nie dwa naigrywający się w przeszłości z wrocławianina trener Akademii Sportów Walki Wilanów stwierdził, że taktyczne podejście kompletnie olimpijczykowi nie służy, bo nie ma atutów na to, aby prowadzić walkę na 3-rundowym dystansie. Zasugerował, że zamiast zmieniać styl walki Damiana na taktyczny, należało raczej skupić się na odpowiednim wykorzystaniu dynamiki, którą prezentował w pierwszych występach. Warszawski trener stwierdził, że od dawna wie, jak należy prowadzić Janikowskiego, ale zastrzegł, że wiedzą tą z trenerami z WCA dzielić się nie zamierza.
Trener Mirosław Okniński miał już okazję prowadzić swojego podopiecznego do walki z Damianem Janikowskim. W grudniu 2019 roku Szymon Kołecki z Akademii Sportów Walki Wilanów znokautował wrocławianina w drugiej rundzie.

Niedawno Janikowski zarzucił natomiast Kołeckiemu, że ten „ucieka od tematu rewanżu”. Jak na potencjalne drugie starcie zapatrywałby się trener Okniński?

– Damian Janikowski domagał się rewanżu z Kołeckim – powiedział. – Nie chciałem tego rewanżu, dlatego że uważam, że przegrał tę walkę i głowa go mocno bolała po tej walce. Uważałem, że Damian nie musi znowu dostać po głowie, ale jeżeli Damian chce walki z Kołeckim, chce rewanżu, uważa, że się tak poprawił, że taki postęp zrobił, że jest taki zajebisty, to zapraszam do rewanżu z Kołeckim i znowu szczęka Damiana będzie bolała.Po kilku latach spędzonych w Warszawie Damian Janikowski powrócił do rodzinnego Wrocławia. Zapowiedział natomiast, że nadal do walk trenował będzie w Warszawskim Centrum Atletyki. Do akcji chciałby powrócić przy okazji grudniowej gali.

Szymon Kołecki odniósł się wcześniej do tematu rewanżu i zarzutów wrocławianina, jakoby unikał tematu. Stwierdził, że nigdy nie otrzymał takiej propozycji, nawet w luźnej rozmowie. Ocenił, że byłby to dla niego bardzo trudny pojedynek, bo uważa Janikowskiego za „wybitnego sportowca”, którego zresztą lubi. Zaznaczył jednak, że gdyby KSW naciskało i spełniło jego wymagania finansowe, wyszedłby do Damiana po raz drugi.
Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button