„Jeśli to prawda, Conor powinien cię natychmiast zwolnić!” – Bisping ostro o trenerze McGregora

Michael Bisping zasugerował, że Conor McGregor powinien poszukać nowego trenera – za to za sprawą ostatnich wypowiedzi Johna Kavanagha.

Zaciska się medialna pętla na szyi irlandzkiego Edmunda, jak złośliwcy litością nieskalani określają czasami trenera Conora McGregora Johna Kavanagha. I nie chodzi tylko o słaby występ Irlandczyka w trylogii z Dustinem Poirierem, którą przegrał w sobotę na UFC 264 w Las Vegas, ale także wypowiedzi irlandzkiego trenera.
– Szło fantastycznie – zakrzywił rzeczywistość John Kavanagh kilka dni temu w rozmowie z Laurą Sanko. – Sądziłem, że wyglądał tam naprawdę, naprawdę dobrze. W ogóle się nie martwiłem. W zasadzie to byłem bardzo, bardzo zadowolony.

– Gdy na zegarze było 4:30 albo 4:45 wszystko było w porządku. Energia wyglądała dobrze, technika wyglądała dobrze. Kilka poprawek między rundami i sądziłem, że w drugiej będziemy na dobrej drodze, żeby wygrać przed czasem albo utrzymać ten rytm do końca walki.
Wypowiedzi te zdecydowanie nie przypadły do gustu byłemu mistrzowi kategorii średniej Michaelowi Bispingowi, który w podsumowaniu gali opublikowanym na kanale BT Sport nie zostawił na irlandzkim trenerze suchej nitki.

– Gdy McGregor wrócił wtedy na nogi, to oczywiście skończenie było bardzo, bardzo niefortunne, ale dla Conora prawdopodobnie szczęśliwe – stwierdził Bisping. – Wiadomo, trafił do szpitala, operacja. W tym nie ma niczego dobrego.

– Jednak mając na uwadze Conora McGregora, jego fanów, całą narrację, którą teraz można zakrzywić… Zresztą jego trener John Kavanagh już powiedział: „Niczym się nie martwiłem. Wiedziałem, że w drugiej rundzie wygramy przez nokaut. Nic, co widziałem, mnie nie martwiło.”

– Jeśli to prawda, Conor powinien cię natychmiast zwolnić, bo to było bardzo niepokojące. Leżałeś na plecach, dominowany. To było 10-8. To niepokojące. Raczej nie chcesz obrywać po dupie – po prostu. A właśnie tak to wyglądało.– Niskie kopnięcie było pechowa, ale daje McGregorowi wymówkę. Daje mu powód, którym może tłumaczyć skończenie walki. Gdyby jednak do tego nie doszło, dajmy spokój, jego szanse na odwrócenie losów walki i skończenie Dustina w drugiej rundzie nie były duże, szczególnie że Conor jest przecież jakoby najlepszy właśnie w pierwszych rundach. To nie był dobry występ.

Co ciekawe, podczas konferencji prasowej po gali w odrobinę zawoalowany sposób przytyk pod adresem sztabu Irlandczyka przemycił też Dana White. Sternik UFC stwierdził mianowicie, że kluczem do zwycięstwa Dustina Poiriera jest jego klub American Top Team, gdzie na co dzień trenuje z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Swego czasu po przegranej walce z Khabibem Nurmagomedove w 2018 roku Conor McGregor narzekał na swój obóz przygotowawczy, twierdząc, że za bardzo koncentrowano się na neutralizacji zapaśniczo-parterowych ciągotek Dagestańczyka, co w konsekwencji miało negatywnie wpłynąć na aktywność i agresję Irlandczyka w oktagonie.

Także po przegranym w styczniu rewanżu z Dustinem Poirierem Notorious marudził na obóz przygotowawczy – oceniał, że położono zbyt duży nacisk na aspekty pięściarskie. Oczami wyobraźni widział już bowiem jakoby bokserskie starcie z Mannym Pacquiao.
Nic nie wskazuje natomiast na to, aby były podwójny mistrz miał zrezygnować z usług Johna Kavanagha. W krótki nagraniu opublikowanym po operacji złamanej nogi zapowiedział pełną lojalność. Na przemyślenia Conor McGregor będzie jednak miał aż rok – jak bowiem zdradził Dana White, do akcji Irlandczyk powróci prawdopodobnie właśnie za rok.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Kroganin

    16 lipca 2021 at 22:53

    Bisping bez oka wychodzi do Rockholda i nokautuje go w pierwszej rundzie i gada jakieś bzdury że gregor ma trenera zwalniać. Zawodnicy wiedzą na co się piszą ale każdy teraz mądry i wujek dobra rada. Większość wychodzi z kontuzjami właściwie za każdym razem. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i może jeszcze jakąś ciekawą walke mma nam zaserwuje irlandczyk.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply