KSWPolskie MMA

Jednoznaczna deklaracja Mameda Khalidova nt. potencjalnej walki z Szymonem Kołeckim: „On ma osiągnięcia w MMA? Jakie? Mistrzem KSW był?”

Mamed Khalidov wyjaśnił, dlaczego kategorycznie wyklucza potencjalne zestawienie z Szymonem Kołeckim.

W niedawnym wywiadzie udzielonym Tomaszowi Majewskiemu z FightSport.pl sposobiący się do powrotu do akcji Szymon Kołecki stwierdził, że jest gotowy do walki z dowolnym rywalem w przedziale 90-120 kg. Przekazał zainteresowanym jego bitewnymi usługami organizacjom, aby nie ograniczała ich wyobraźnia w temacie przeciwnika, choć zastrzegł jednocześnie, że oczywiście im mocniejszy on będzie, tym wyższa będzie cena.

Zapytany wtedy o potencjalne starcie z Mamedem Khalidovem, olimpijczyk potwierdził, że także i na taką konfrontację jest gotowy, choć zastrzegł, że absolutnie nie oznacza to, że rzuca Czeczenowi jakiekolwiek wyzwanie – nic z tych rzeczy.

Co na takie zestawienie powiedziałby Khalidov? O to byłego mistrza KSW zapytał w najnowszej odsłonie magazynu Klatka po Klatce Artur Mazur.

– No tak, ale on powiedział w przedziale 90-120 kg – zauważył Mamed. – Tylko ja tam jestem?

– Mnie taka walka w ogóle nie interesuje. Artur, przepraszam, ale… Jakie to ma podłoże? Sportowe? Nie wiem.

– Z Pudzianowskim kiedyś biłem się, bo od początku się mówiło o tym, nawet jak on przyszedł do KSW – czy kiedykolwiek jest możliwość, że zawalczymy między sobą. Pewna historia była. Wyskoczyłem do ciężkiej, zawalczyłem z nim, rzuciłem te rękawice, powiedziałem, że dziękuję, jeżeli chodzi o wagę ciężką. I tyle. To był jednorazowy wyskok.

– A jeżeli chodzi o innych? Ja mam cały czas jakiś… Chcę poziom w MMA. Ja nie chcę… On ma osiągnięcia w MMA? Jakie? Mistrzem KSW był?

– Ok, z Pudzianem wygrał, ale ma jakąś historię taką w KSW, jak Pudzian? Jak by nie było, ileś lat go nie było… Czy wszyscy się domagają tej walki? Bo z Pudzianowskim to każdy chciał to obejrzeć. Ludzie chcieli tego. Jeżeli ludzie chcą tego – tak samo, jak kiedyś chcieli, żebym z Materlą zawalczył i zrobiliśmy to. Bardzo chcieli, żebym z Pudzianowskim zawalczył, chcieli to zobaczyć – to była ta walka.

– Tutaj jakiegoś zainteresowania nie widzę, tym bardziej że on sam nie mówił o tym, że… Właśnie to jest to, że to wy nakręcacie to. Dziennikarze.

W formule MMA 43-letni Mamed Khalidov nie był widziany od roku, gdy w trylogii znokautował Scotta Askhama. W lutym tego roku stoczył natomiast bokserską walkę z Tomaszem Adamkiem, którą przegrał przez techniczny nokaut na skutek kontuzji dłoni.

W trylogii Mamed Khalidov znokautował Scotta Askhama latającym kopnięciem – podobnie jak w rewanżu.

42-letni Szymon Kołecki nie walczył od prawie trzech lat, gdy szybko znokautował Akopa Szostaka. Wygrał cztery ostatnie starcia, w pokonanym polu zostawiając między innymi Martina Zawadę czy Damiana Janikowskiego.

– Ja nie jestem zainteresowany – powtórzył Mamed na słowa, że w przestrzeni medialnej jest zainteresowanie jego starciem z Szymonem. – Nie tędy droga. Nie chcę nikogo obrazić. W żaden sposób nie chcę Szymona obrazić. Mnie taka walka nie interesuje po prostu i tyle. Mogę szczerze powiedzieć. To jest moje zdanie. Mam swoje plany i chciałbym z innymi zawodnikami walczyć.

Spekuluje się, że Mamed Khalidov powróci do akcji przy okazji jubileuszowej gali KSW 100, która odbędzie się w listopadzie. Czeczen zapowiedział już, że kolejne starcie chciałby stoczyć w limicie wagi średniej. Widzi dla siebie dwie opcje – albo starcie ze znanym rywalem z zagranicy, albo rankingowa walka w kategorii średniej. Wszystko zależy od KSW.

Co sądzisz o walce Khalidov vs. Kołecki?

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

 1. Łatwy Pudzianbez trenera ze szpiegiem w obozie w postaci zajebistego trenera Arbiego: tak.

  Trudny Kołecki: a miał pas KSW? XD

  Mamed chce łatwej kasy, 50 letni Adamek lub Pudzian bez jego ziomka trenera to tak. Ale mocniejszy sportowo Kołecki już nie pasuje. Aj waj…

 2. Znajde jeszcze to video (chocbym mial przeszukac cały youtube), gdzie Czeczen o tym mówi, że chce walki z Pudzianem lub Kołeckim. Póki co na potwierdzenie:
  https://m.facebook.com/pudzianowski.official/photos/a.676591315724822/3726638627386727/?type=3&locale=ms_MY

  Czeczen hipokryta!

  Poza tym Kołecki trochę sztywny, ale jak się posłucha o jego etyce prac w kontekscie sportu o mozna czerpac inspiracje. Z calym szacunkiem do Mameda bo od KSW 9 chyba ogladam, ale medal olimpijski > pas KSW.

Dodaj komentarz

Back to top button