UFC

„Jedenaście rund w boksie, jedna w MMA” – ojciec Khabiba stawia warunek Floydowi Jr.

Ojciec, trener i mentor Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov zabrał głos na temat potencjalnej walki syna z Floydem Mayweatherem Jr.

Po sobotniej gali UFC 246 w Las Vegas, gdzie powracający do akcji po szesnastu miesiącach przerwy Conor McGregor zdemolował Donalda Cerrone, uznawany za jednego z najlepszych bokserów w historii Floyd Mayweather Jr. opublikował na swoich profilach społecznościowych na Instagramie dwa zdjęcia, kusząc pojedynkami w 2020 roku właśnie z Irlandczykiem – byłby to rewanż – oraz z mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem.

Notorious zdążył odnieść się do wpisu Amerykanina podczas konferencji prasowej po sobotniej gali. Stwierdził, że prędzej czy później do rewanżu dojdzie, zaznaczając, że cały czas za kulisami toczą się rozmowy w tej właśnie sprawie.

Póki co głosu w temacie nie zabierał natomiast Dagestański Orzeł, ale… swoim już zwyczajem wyręczył go ojciec Abdulmanap Nurmagomedov.

– Mayweather wygrał pięćdziesiąt walk i nie przegrał żadnej – powiedział w rozmowie z portalem TASS.ru – Jest najlepszy w boksie, więc chce walczyć z mistrzem, który również nie przegrał żadnej walki – z Khabibem. Wszystko w porządku, ale teraz mamy na horyzoncie Tony’ego Fergusona. Powiedzieliśmy już dawno, że gdy skończymy z Tonym, będziemy przez sześć miesięcy współpracować ze sztabem Wasyla Łomaczenki. A potem stoczymy walkę bokserską.

Sternik UFC Dana White spotkał się kilka tygodni temu z Floydem Mayweatherem Jr., zapowiadając rozpoczęcie współpracy. Dopytywany o jej charakter przy okazji gali UFC 246, potwierdził, że chodzi o walkę. Pojawiły się spekulacje, że sternik UFC spróbuje doprowadzić do rewanżu niepokonanego Amerykanina z Mannym Pacquiao, w ten sposób z przytupem wchodząc w świat boksu jako ZUFFA Boxing.

O potencjalnym starciu Mayweathera Jr. z Nurmagomedovem mówi się od czasu zwycięstwa Dagestańczyka z McGregorem w październiku 2018 roku. Ojciec mistrza UFC stawia jednak konkretny warunek.

– Oferujemy dowolną datę i dowolne miejsce pod jednym jednak warunkiem: robimy jedenaście rund w boksie i jedną w MMA – powiedział Abdulmanap – Jeśli możemy przewalczyć jedenaście rund z najlepszym bokserem, dlaczego on nie może przewalczyć z nami jednak na zasadach MMA? Wszystko jednak po Tonym.

Pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem odbędzie się 18 kwietnia w ramach walki wieczoru gali UFC 249 w Brooklynie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Też chcemy rewanżu, ale najpierw…” – ojciec Khabiba reaguje na wiktorię Conora, żąda astronomicznej gaży za rewanż

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button