Polskie MMAUFC

„Jeden czysty cios naprawdę robi spustoszenie” – Mateusz Gamrot wprowadził na salony nową technikę?

Mateusz Gamrot opowiedział o kolanie na żebra, którym zmusił do poddania walki Diego Ferreirę.
Gdy w grudniu zeszłego roku w drugiej rundzie walki z Mateuszem Gamrotem podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas Diego Ferreira nagle zaczął panicznie klepać, poddając walkę, komentatorzy byli skonsternowani. Ale co tu się wydarzyło? Może kontuzja jakaś?

Także Gamer był przez moment zaskoczony, ale gdy tylko triumfalnie dotarł do narożnika, zasugerował, że prawdopodobnie uszkodził Brazylijczykowi żebra kolanem zza pleców, jakim potraktował rywala przy ogrodzeniu.
I rzeczywiście – powtórki potwierdziły, że reprezentant Kraju Kawy tak mocno odczuł kolano, jakim potraktował go Polak, że chwilę potem poddał walkę.

W udzielonym niedawno Filipowi Lewandowskiemu z MMARocks.pl wywiadzie Gamer zdradził, że akcja ta – której w Czerwonym Smoku nauczył go Michał Pietrzak – święci teraz triumfy na matach American Top Team.

– Myślę, że 3/4 świata się tego nie spodziewało – powiedział o finalnej akcji z walki z Ferreirą. – Było to wielkim zaskoczeniem, ale dostałem też wielkie owacje ze strony całego świata.

– Na przykład w ATT zaczęli praktykować tę technikę, bo nagle otworzyło im to oczy. Halo, jest to dozwolone uderzenie, a uderzasz w miejsce, gdzie jest sama kość, bez osłony mięśni, więc jeden czysty cios w momencie, gdy przeciwnik się nie spodziewa, naprawdę robi spustoszenie.– Przepraktykowałem to na treningach w ATT, a później udało się przekraktykować na walce w UFC, więc bardzo fajnie. Ale muszę po raz kolejny powiedzieć tu, że jest to numer Pietrzusia. Michała Pietrzaka. On częstował nas tym na treningu. Mówię: nie rób tego, kolego, bo boli. Ale zacząłem myśleć i zobacz, jaka powstała fajna technika.

– Kiedyś był calf kick – kopnięcie na łydkę – które stało się nowością i myślę, że teraz to kolanko na żebra też stanie się taką coraz częstszą techniką zawodników.
Wiktoria z Diego Ferreirą – trzecia z rzędu – katapultowała Mateusza Gamrota na 12. miejsce w rankingu kategorii lekkiej. Powróciwszy nieco ponad tydzień temu z American Top Team do Polski, Gamer celuje w stoczenie kolejnej walki w okolicach kwietnia lub maja. Jest otwarty na każdego rywala z czołowej piętnastki, ale za najbardziej prawdopodobną opcję uważa Brada Riddella.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button