„Jazda!” – Mateusz Gamrot otwarty na walkę z Drewem Doberem

Mateusz Gamrot wyraził pełną gotowość na pójście w oktagonowe tany z byłbym zawodnikiem Top 15 wagi lekkiej Drewem Doberem.

W drodze do zeszłotygodniowej walki ze Scottem Holtzmanem w ramach gali UFC on ABC 2 Mateusz Gamrot zdradził, że ma już na oku kolejnego rywala, z którym chciałby skrzyżować pięści, jeśli pokona Amerykanina.

Rozbiwszy koncertowo Holtzmana – ustrzelił go w drugiej rundzie zawodów, odnosząc pierwsze zwycięstwo w oktagonie amerykańskiego giganta i pierwsze w karierze zwycięstwo przez nokaut – Gamrot wskazał swój kolejny cel.
– Mam do niego dużo szacunku, ale teraz chcę walczyć z Nasratem Haqparastem z Niemiec – powiedział Mateusz podczas konferencji prasowej po gali. – Uważam, że to będzie bardzo dobre zestawienie.

Czy jednak mogący pochwalić się bilansem 5-2 w UFC Nasrat Haqparast zaakceptuje wyzwanie ze strony Polaka, nie do końca póki co wiadomo. Medialna aktywność afgańskiego Niemca wskazuje na to, że zdecydowanie bliżej jest mu do konfrontacji z Johnem Makdessim.
Gamer tymczasem wyraził też gotowość na inny pojedynek. Odpowiedział mianowicie na wpis jednego z użytkowników Twittera, który zasugerował starcie Polaka z Drewem Doberem

– Jazda! – podsumował jednoznacznie kudowianin.

Drew Dober walczy pod sztandarem UFC od 2013 roku. Stoczył w oktagonie amerykańskiego potentata piętnaście walk, zwyciężając dziewięć z nich. Co ciekawe, w styczniu ubiegłego roku szybko i brutalnie znokautował właśnie Nasrata Haqparasta. Przez kilka miesięcy zeszłego roku znajdował się w czołowej piętnastce wagi lekkiej.Ostatniego występu 32-letni Amerykanin miło wspominał jednak nie będzie, bo podczas marcowej gali UFC 259 został zdominowany zapaśniczo i poddany w trzeciej rundzie przez Islama Makhacheva.

Trenujący wspólnie z między innymi Justinem Gaethje Drew Dober to przede wszystkim zawodnik stójkowy, który rozstrzyga swoje walki pięściami i kopnięciami. Podobnie jak Mateusz Gamrot, ma na swoim koncie zwycięstwo ze Scottem Holtzmanem, którego pokonał jednogłośną decyzją na początku 2016 roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. janek33

    13 kwietnia 2021 at 17:02

    Podoba mi się to zestawienie.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply