UFC

Jared Cannonier łypie w kierunku Khamzata Chimaeva: „Wydaje się też gotowy do walki z każdym”

Jared Cannonier wziął na celownik Khamzata Chimaeva, z którym chciałby zmierzyć się w eliminatorze do walki o pas wagi średniej UFC.
Gdy przed zeszłoroczną galą UFC 294 w Abu Zabi z walki z Khamzatem Chimaevem wypadł Paulo Costa, propozycję wejścia na zastępstwo otrzymał Jared Cannonier. Tak się jednak niefortunnie złożyło, że Amerykanin chwilę później zerwał więzadło boczne w kolanie – w rezultacie starcie z Czeczen przeszło mu koło nosa. Jak się jednak okazuje Killa Gorilla nadal łypie w kierunku Wilka.

W najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Schmo, Jared przyznał co prawda, że marzy mu się teraz pojedynek o tytuł mistrzowski wagi średniej, ale jeśli go nie dostanie – a szanse na to są iluzoryczne – chętnie wyjdzie do eliminatora z Khamzatem.
– Wszyscy mówią cały czas o Khamzacie, ale gość musi zacząć walczyć w wadze średniej – powiedział Cannonier. – To mój jedyny problem, bo poza tym gość jest światowej klasy zawodnikiem. Pokazał to już w UFC. Wydaje się też gotowy do walki z każdym. Jeśli zatem nie dadzą mi teraz mistrza, to w powrotnej walce z wielką chęcią wrócę do tamtego pojedynku. Jak najbardziej!

– Ja kontra najlepszy – a jeśli nie chcecie dać mi najlepszego, to dajcie mi dowolnego rywala, który jest drugi, bo moim celem jest walka z mistrzem. Pas będzie mój. Nadchodzi. Wkrótce do tego dojdzie.

– Przygotujcie się, bo ostatnio ustanowiłem rekord, a teraz będę wyglądał jeszcze lepiej. W następnej walce będę wyglądał bez porównania lepiej niż w ostatniej.

Prawie 40-letni Jared Cannonier jest sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu wagi średniej. Znajduje się na fali dwóch zwycięstw decyzjami sędziowskimi – jednogłośną po dominującym występie nad Marvinem Vettorim i niejednogłośną po równej walce nad Seanem Stricklandem. Bilans Amerykanina w wadze średniej wynosi 7-2. Jedynych porażek doznał z rąk byłych mistrzów Roberta Whittakera i Israela Adesanyi.

Do treningów z pełnym obciążeniem Killa Gorilla powróci w marcu.

Jared Cannonier vs. Khamzat Chimaev - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button