UFC

Jan Błachowicz wyprzedzony przez Magomeda Ankalaeva w rankingu UFC! Awans Mateusza Gamrota!

Pomimo iż pojedynek Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem zakończył się niejednogłośnym remisem, w rankingu UFC Dagestańczyk wyprzedził Polaka.

W minioną sobotę starcie wieczoru gali UFC 282 w Las Vegas pomiędzy Janem Błachowiczem i Magomedem Ankalaevem zakończyło się niejednogłośnym remisem. Tym samym nie wyłoniono nowego mistrza wagi półciężkiej.

Wygląda jednak na to, że dziennikarze odpowiedzialni za kształt oficjalnych rankingów UFC podeszli do werdyktu tego z rezerwą, traktując walkę jako zwycięską dla Dagestańczyka. Trudno bowiem inaczej wyjaśnić fakt, że w najnowszym notowaniu rankingu Ankalaev wyprzedził Błachowicza!

Przed sobotnią galą Cieszyński Książę okupował 3. miejsce w klasyfikacji, a Dagestańczyk był tuż za nim, na miejscu 4. W opublikowanej we wtorek aktualizacji Ankalaev wskoczył nad Błachowicza.

Powyższe zdjęcie pochodzi z portalu TSN.ca, który zawsze jako pierwszy publikuje aktualizacje rankingów. Na grafice prawdopodobnie popełniono błąd, umieszczając Jiriego Prochazkę jako mistrza. Natomiast pomyłki nie ma w zamianie miejsc między Polakiem i Dagestańczykiem.

Nie wiadomo póki co, czy dojdzie do rewanżu. Polak jest takowym ze wszech miar zainteresowany, a i z obozu Dagestańczyka głosów sprzeciwu nie widać.

Awans o jedno oczko zaliczył natomiast w najnowszym notowaniu Mateusz Gamrot.

Gamer awansował z miejsca 8. na 7., wyprzedzając toczącego ostatni pojedynek w wadze półśredniej – pokonał Bryana BarberenęRafaela dos Anjosa.

Nie wiadomo póki co, kiedy kudowianin powróci do akcji.

Największy awans po sobotniej gali zaliczył z kolei Ilia Topuria. Hiszpański Gruzin zdemolował na UFC 282 Bryce’a Mitchella, co zapewniło mu awans o pięć pozycji – z miejsca 14. na 9.

O cztery oczka awansował Dricus Du Plessis, który w Las Vegas poddał Darrena Tilla. Afrykaner przesunął się z miejsca 14. na 10. Brytyjczyk spadł o pięć pozycji, na miejsce 15.

10. miejsce w rankingu wagi ciężkiej zachował Marcin Tybura. Polak kilka dni temu zaprosił w oktagonowe tany Jairzinho Rozenstruika.

Warto odnotować też, że z rankingu wagi lekkiej w końcu wypadł Conor McGregor, który w 155 funtach nie wygrał walki od 2016 roku.

Podsumowanie walki Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button