Polskie MMAUFC

Jan Błachowicz vs. Patrick Cummins na UFC 210

Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Patrickiem Cumminsem na gali UFC 210 w nowojorskim Buffalo.

Nie musiał długo czekać Jan Błachowicz (19-6) na nową walkę po tym, jak z powodu kontuzji wypadł ze starcia z Ovincem St. Preuxem. Polski zawodnik powróci do oktagonu 8 kwietnia na gali UFC 210 w Buffalo, mierząc się z Patrickiem Cumminsem (8-4). O zestawieniu oficjalnie poinformowała organizacja.
Cieszyński Książę powraca do oktagonu po porażce z Alexandrem Gustafssonem, której doznał we wrześniu zeszłego roku po twardy boju na gali UFC Fight Night 93. Wcześniej polski zawodnik walczył ze zmiennym szczęściem, dwie walki zwyciężając i dwie przegrywając.

Durkin znajduje się w jeszcze trudniejszej sytuacji, bo po czterech zwycięstwach w pierwszych sześciu pojedynkach w oktagonie ostatnio przegrał przez nokauty dwie walki z rzędu, najpierw będąc ubitym przez Glovera Teixeirę i ostatnio, na majowej gali UFC 198, padając pod ciosami Antonio Rogerio Nogueiry.

Dla Amerykanina będzie to najprawdopodobniej walka o pozostanie w UFC, ale i w przypadku Polaka ewentualna porażka – druga z rzędu i czwarta w ostatnich pięciu występach – może przypieczętować jego los pod banderą amerykańskiego giganta.

Pojedynek nie jest skomplikowany od strony stylistycznej – 36-letni Cummins to zapaśnik, który w każdej walce próbuje robić to samo – obalać, kontrolować i obijać z góry. Biorąc pod uwagę, że właśnie w taki sposób Błachowicz przegrał z Corey’em Andersonem i Alexandrem Gustafssonem, trudno w najmniejszym stopniu skreślać Durkina. Jeśli jednak polski zawodnik zdoła poprawić defensywne zapasy, to utrzymując walkę na nogach, powinien porozbijać słabego w obszarze kickbokserskim rywala.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 2.10
Patrick Cummins – 1.70

Rozpiska UFC 210

Walka wieczoru

205 lbs: Daniel Cormier (18-1) vs. Anthony Johnson (22-5) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lbs: Gegard Mousasi (41-6-2) vs. Chris Weidman (13-2)
205 lbs: Jan Błachowicz (19-6) vs. Patrick Cummins (8-4)

*****

Analizy UFC on FOX 23 – Donald Cerrone vs. Jorge Masvidal

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button