UFC

Gegard Mousasi vs. Chris Weidman na UFC 210

Gegard Mousasi i Chris Weidman skrzyżują rękawice w kluczowej dla układu sił w kategorii średniej walce na gali UFC 210.

Świetnie zapowiadające się starcie w kategorii średniej pomiędzy rozpędzonym serią czterech wiktorii Gegardem Mousasim (41-6-2) i byłym mistrzem Chrisem Weidmanem (13-2) zostało dodane do karty walk gali UFC 210, która odbędzie się 8 kwietnia w nowojorskim Buffalo. O zestawieniu poinformował portal Newsday.
Mousasi w ostatnich pojedynkach prezentował się doskonale, pokonując kolejno Thalesa Leitesa, Thiago Santosa, Uriaha Halla i Vitora Belforta na gali UFC Fight Night 99 w listopadzie ubiegłego roku. Trzech ostatnich rywali z tej listy skończył uderzeniami.

Z kolei Weidman ostatnie zwycięstwo odniósł w maju 2015 roku, szybko ubijając Vitora Belforta. Jego późniejsza kariera to pasmo porażek i kontuzji. Najpierw stracił pas mistrzowski, będąc ubitym przez Luke’a Rockholda, a ostatnio widziany był w akcji na nowojorskiej gali UFC 205 w listopadzie ubiegłego roku, doznając drugiej porażki przez nokaut – jego katem tym razem okazał się Yoel Romero.

W płaszczyźnie kickbokserskiej zdecydowana przewaga należeć powinna do kapitalnie poukładanego technicznie Ormianina – nawet pomimo tego, że swoją inteligentną grą na nogach Weidman w przeszłości sprawiał nie lada problemy doskonałym uderzaczom. Kluczowe dla pojedynku wydają się jednak aspekty zapaśnicze – jeśli Mousasi będzie w stanie bronić się przed obaleniami Weidmana, utrzymując walkę na nogach, mocno zwiększy swoje szanse na końcową wiktorię. Trudno ocenić, jak w tym elemencie zaprezentuje się Ormianin, bo od dawna nie walczył z zapaśnikami – nie wspominając o tak mocnych jak Weidman. Był co prawda stłamszony zapaśniczo przez Ronaldo Souzę, ale nie dość, że walka odbywała się wówczas w małej klatce, to Mousasi wielokrotnie powtarzał, że popełnił kardynalny błąd biorąc to starcie – nie dość, że brakowało mu ognia i motywacji, to wracał po kontuzji. Amerykanin z góry najprawdopodobniej będzie w stanie skontrolować Ormianina, choć prawdopodobnie ani go nie ubije, ani nie podda, bo parter Mousasiego jest bardzo mocny. Nie można jednak zapominać, że forma, jaką ostatnimi czasy prezentuje Weidman, dwie porażki przez nokauty i permanentne kontuzje mogą mocno odbić się na jego dyspozycji.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gegard Mousasi – 1.90
Chris Weidman – 1.90

Rozpiska UFC 210

185 lbs: Gegard Mousasi (41-6-2) vs. Chris Weidman (13-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button