Polskie MMAUFC

„Jan Błachowicz też coś o kickboxingu wie” – trener Jocz uważa, że Oleksiejczuk zyskałby na sparingach w WCA przed walką z Jacobym

Trener WCA Robert Jocz opowiedział o potencjalnej sparingowej współpracy z Michałem Oleksiejczukiem i jego ekipą.




Kilka miesięcy temu końca dobiegła współpraca na linii Michał OleksiejczukMirosław Okniński. Wspólnie między innymi z bratem Cezarym Oleksiejczukiem czy Bartoszem Szewczykiem polski półciężki opuścił Akademię Sportów Walki Wilanów, skupiając się na szlifowaniu umiejętności pod banderą Oleksiejczuk Team.




Rozstanie to otworzyło jednocześnie Husarzowi i jego ekipie nowe możliwości pod kątem treningowym – niezwiązani z jednym klubem zawodnicy reprezentujący Oleksiejczuk Team mogą wymieniać się doświadczeniem i brać się za bary ze sparingpartnerami z innych klubów.

W ostatnich tygodniach Michał zdradził, że zamierza odwiedzić między innymi Warszawskie Centrum Atletyki – klub, do którego sympatią nie pałał, delikatnie rzecz ujmując, jego były trener – aby posparować z trenującymi tam zawodnikami.

Jak na taki scenariusz zapatruje się trener Robert Jocz? O to w najnowszym wywiadzie zapytał go Tomasz Majewski z FightSport.pl

– Gdzieś jakieś rozmowy przez osobę, która ich reprezentuje, były – przyznał trener. – Natomiast czy dojdzie to do skutku, to się okaże. My jesteśmy otwarci.

– Z racji rozmiarów naszego klubu, naszych możliwości – mamy cały sprzęt na miejscu – my ruszać się na tę chwilę nie będziemy, więc nie ma takiej potrzeby. Jeżeli chłopaki zechcieliby przyjechać do nas, to mamy klatkę, mamy siatki, mamy maty – jak najbardziej zapraszamy.



Trener Jocz podkreślił, że napięcia na linii Akademia Sportów Walki WilanówWCA nigdy nie dotyczyły zawodników, wobec czego nie widzi najmniejszego problemu, aby Oleksiejczuk zawitał wraz ze swoją ekipą w progi WCA.

– Nie przypominam sobie, żeby było coś, co pogrzebałoby szanse współpracę i jedną i drugą stronę blokowało przed tym, żeby się spotkać i zrobić trening – powiedział. – Nie mówimy tutaj o współpracy trenerskiej, żeby kogoś prowadzić, żeby komuś rozpisywać treningi, czy żeby ktoś kimś tam zawiadował i rozporządzał jego treningami, tylko mówimy o czystej współpracy sparingowej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Rozpędzony dwoma zwycięstwami, jakie odniósł w zeszłym roku – wypunktował Modestasa Bukauskasa i znokautował Shamila Gamzatova – Michał Oleksiejczuk powróci do oktagonu 5 marca, w ramach gali UFC 272 w Las Vegas krzyżując pięści z Dustine Jacobym – mocnym kickbokserem, który ma na koncie kilkanaście występów pod banderą organizacji Glory.

Trener Robert Jocz wierzy, że w przygotowaniach do starcia z Amerykaninem Husarz skorzystałby na wizycie w WCA.

– W tym UFC nie ma (nas) za dużo, więc też dobrze, gdyby ze sobą sparowali – powiedział. – Michał ma teraz bardzo dobrego zawodnika, kickboksera, i byłoby dobrze, jakby przyjechał sobie tutaj i z dobrym porobił.

– Kamil Ruta byłby idealny. Jan Błachowicz też coś wie o kickboxingu, więc…




Okazało się tymczasem, że słowa szybko zostały zamienione w czyny. W środę Michał Oleksiejczuk, Cezary Oleksiejczuk oraz Bartosz Szewczyk pojawili się bowiem na matach WCA, o czym poinformował menadżer Artur Ostaszewski.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button