UFC

Jan Błachowicz nie zostałby na lodzie! Był śmiałek gotowy do wzięcia w zastępstwie walki z Polakiem na UFC 282!

Dorota Jurkowska zdradziła, kogo matchmakerzy UFC wyszykowali na zastępstwo dla Jana Błachowicza, gdyby Glover Teixeira zaakceptował walkę z Magomedem Ankalaevem.
Gdy wczoraj wyszły na jak kulisy wielkich przetasowań w rozpisce grudniowej gali UFC 282 – mistrzowski rewanż Jiriego Prochazki z Gloverem Teixeirą został odwołany z powodu kontuzji Czecha, który zrzekł się też tytułu, a walką wieczoru ogłoszono dotychczasowy co-main event pomiędzy Janem Błachowiczem a Magomedem Ankalaevem, na jego szali kładąc pas mistrzowski – wydawało się, że Polak był o włos od wypadnięcia z rozpiski.

Gloverowi Teixeirze zaproponowano bowiem mistrzowski pojedynek z Magomedem Ankalaevem. Ostatecznie Brazylijczyk na tę propozycję nie przystał – wyjaśnił, że miał za mało czasu, a przygotowywał się pod zupełnie innego rywala – ale gdyby przystał… Czy Cieszyński Książę pozostałby wówczas bez rywala na UFC 282, w konsekwencji czego 10 grudnia być może w ogóle nie zawitałby w progi oktagonu w T-Mobile Arena?
Wątpliwości w tym temacie rozwiała partnerka i menadżer Jana Błachowicza Dorota Jurkowska, która gościła w czwartkowym magazynie Koloseum.

Otóż, jak zdradziła, organizatorom bardzo zależało na tym, aby polski półciężki pozostał w rozpisce grudniowej gali UFC 282 – nawet w takim scenariuszu, w którym wydarzenie zwieńczyłoby starcie Glovera Teixeiry z Magomedem Ankalaevem. Dołożyli zatem wszelkich starań, aby znaleźć zawodnika, który zgodziłby się wziąć walkę z Polakiem w ostatniej chwili – i jednego takiego śmiałka znaleźli. Okazał się nim Ryan Spann.

Jak ujawniła Dorota Jurkowska, Superman był jedynym zawodnikiem wagi półciężkiej, który zaakceptował starcie z Janem Błachowiczem.Sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu 31-latek był ostatnio widziany w akcji dwa tygodnie temu, brutalnie w pierwszej rundzie nokautując starego znajomego Cieszyńskiego Księcia, Dominicka Reyesa. Było to dla niego drugie zwycięstwo z rzędu – w maju także w pierwszej rundzie poddał Iona Cutelabę.

Ostatecznie jednak do polsko-amerykańskiego starcia nie doszło, bo Glover Teixeira odmówił walki z Magomedem Ankalaevem, wobec czego Dagestańczyk pozostał rywalem Jana Błachowicza.
Tymczasem dla Ryana Spanna – być może w uznaniu za gotowość do wejścia na zastępstwo na UFC 282 – wyszykowano już walkę wieczoru. W daniu głównym zaplanowanej na 25 lutego gali UFC Fight Night Superman skrzyżuje rękawice z Nikitą Krylovem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button