Bez kategoriiKSWPolskie MMA

„Jako człowiek, który coś tam orientuje się w tym sporcie…” – Kawulski jednoznacznie o Materli dążącym do rewanżu z Soldiciem

Współdowodzący KSW Maciej Kawulski zabrał głos na temat zaproszenia do rewanżu, jakie pod adresem Roberto Soldicia wystosował Michał Materla.
Dwa tygodnie temu rozdający swego czasu karty w kategorii średniej Michał Materla po rocznej przerwie powrócił pod sztandar KSW, biorąc udział w gali KSW 66, która odbyła się w jego rodzinnym Szczecinie.
Powrót ten 38-latek wspominał będzie bardzo miło, bo już w pierwszej rundzie znokautował Jasona Radcliffe’a. Uradowany szczecinianin nie ukrywał po walce, że kamień spadł mu z serca.

Jednocześnie jednak Cipao wprawił w osłupienie całą nadwiślańską scenę MMA, po pokonaniu Brytyjczyka prosząc o rewanżRoberto Soldicia!

Do pierwszej walki Polaka z Chorwatem, debiutującym wówczas w limicie kategorii średniej, doszło w listopadzie 2020 roku. Po jednostronnym widowisku Materla został wówczas rozbity w pył, przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie.

Łaskawym okiem na pragnienie rewanżu ze strony Michała Materlę nie spojrzał wówczas współwłaściciel KSW Martin Lewandowski, który podszedł do tematu krótko i konkretnie.– Z Materlą na ten moment tego nie widzę i osobiście – nie chciałbym – napisał polski promotor.

Jak natomiast na ambitne plany szczecinianina patrzy drugi współwłaściciel polskiego giganta Maciej Kawulski? Okazuje się, że bliźniaczo podobnie. Zapytany bowiem w rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl, czy Michał Materla przeszarżował, zapraszając do walki chorwackiego Robocopa, polski promotor nie zawahał się.

– Moim zdaniem tak – powiedział. – Wiesz, „przeszarżował”… Sportowiec, wielkie serce. Nie winię go za to, a prywatnie nawet podziwiam, że oczekuje wielkich wyzwań.
– Ale jeśli chodzi o miejsce, w którym się znajduje, to przeszarżował. I nawet też powiem – jako człowiek, który coś tam się orientuje w tym sporcie – że jeśli chodzi o argumenty, też przeszarżował.

Michał Materla jest sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii średniej KSW – pod Mamedem Khalidovem i Scottem Askhamem i nad Pawłem Pawlakiem i Cezarym Kęsikiem. Nie wiadomo póki co, kiedy powróci do akcji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button