KSWPolskie MMA

„Jak ktoś z nim rozmawiał, to wie, jaki ma stosunek do Rosji” – zapadła decyzja w sprawie przyszłości Chuzhigaeva i Musaeva w KSW?

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że przyszłość Ibragima Chuzhigaeva i Shamila Musaeva w KSW jest już przesądzona.

Gdy kilka miesięcy temu Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę, organizacja KSW potępiła tenże akt wrogości, usuwając też z rozpiski marcowej gali KSW 68 w Radomiu szykowanego tamże Shamila Musaeva.

Tym samym sportowa przyszłość zawodników z rosyjskim paszportem pod sztandarem polskiego giganta stanęła pod znakiem zapytania.

Jak natomiast dzisiaj – pół roku po rozpoczęciu wojny – przedstawia się sytuacja? Czy niewidziany w akcji od października zeszłego roku – zremisował wówczas z Michałem Pietrzakiem – Dagestańczyk powróci do klatki KSW? O to w najnowszej odsłonie magazynu Oktagon Live – prowadzonego przez Macieja Turskiego z goszczącymi w studio Albertem Odzimkowskim i Marianem Ziółkowskim – zapytano matchmakera KSW Wojsława Rysiewskiego.

– To jest trochę temat, który pewnie wymagałby też komentarza Maćka i Martina – powiedział Rysiewski. – W moim odczuciu nic się nie zmieniło od lutego. To dalej jest agresja rosyjska na Ukrainę i zawodnik reprezentujący Rosję nie będzie… No nie może walczyć w KSW.

– A też pewnie sytuacja z ograniczeniem a być może całkowitym zakazem wydawania wiz dla rosyjskich zawodników tylko definitywnie zakończy takie rozważania.

Zupełnie inaczej rzecz ma się natomiast z mistrzem kategorii półciężkiej Ibragimem Chuzhigaevem. Pochodzący z Czeczenii, ale od dłuższego czasu utożsamiający się z Turcją zawodnik niebawem powróci do klatki.

– Tak, będzie bronił (pasa) – powiedział Rysiewski. – Ibragim reprezentuje formalnie Turcję i zresztą reprezentował ją też w pewnym sensie na swoją prośbę już w styczniu, czyli przed agresją. Trudno więc to traktować jako jakiś taki fortel.

– Zresztą jak ktoś z nim rozmawiał, to chyba wie, jaki on ma ogólnie stosunek do Rosji. Tak, zanim Marian wejdzie do klatki, zobaczymy Ibragima.

Wojujący przez zdecydowaną większość kariery dla ACA Ibragim Chuzhigaev zadebiutował w KSW w styczniu, niespodziewanie detronizując ówczesnego mistrza 93 kilogramów Tomasza Narkuna.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button