„Ja się nie męczę, stary” – Dustin Poirier odpowiada na słowa Khabiba Nurmagomedova

Dustinowi Poirierowi nie przypadła do gustu wypowiedź Khabiba Nurmagomedova, który przedstawił swoją wizję walki, jaką obaj stoczą we wrześniu w Abu Zabi na UFC 242.

W drodze do zaplanowanej na 7 września unifikacyjnej walki o pas mistrzowski wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem, która odbędzie się w Abu Zabi, nie ma żadnej złej krwi. Obaj zawodnicy są pewni zwycięstwa, ale podchodzą do siebie z dużym szacunkiem.

Zobacz także: Jan Błachowicz zdradza, z czego drwił Luke Rockhold podczas staredownu

Nie inaczej było podczas drugiego spotkania Dagestańczyka z Amerykaninem, do którego doszło podczas piątkowej konferencji prasowej w Las Vegas – z jednym drobnym wyjątkiem.

– Pamiętacie, co ostatnio zrobiłem w T-Mobile? Nic się nie zmienia. To samo zrobię w Abu Zabi. Obronię pas mistrzowski, ale już bez skakania – powiedział Khabib, zapytany o rywala. – Jeśli natomiast chodzi o Dustina Poiriera… Dustin to twardy gość. Stoczył w UFC ponad 20 walk, ma duże doświadczenie. Sądziłem, że w ostatniej walce Max go pokona, więc było to dla mnie drobne zaskoczenie. Ma dobry boks, dobrze pracuje na nogach, ale w ostatnich sześciu walkach bił się tylko z uderzaczami. Nigdy nie walczył z nikim, kto robiłby z nim cały czas zapasy. Taki jest mój styl. Uważam, że będzie to dla niego ciężki wieczór. To moja opinia. Musisz być gotowy. Będę robił z nim zapasy przez cały wieczór, zmęczę go i zmuszę do klepania. Taki jest mój plan.

Wypowiedź ta nieszczególnie przypadła do gustu Poirierowi, który szybko wziął mikrofon do rąk, odpowiadając rywalowi.

– Ja się nie męczę, stary – zapewnił, spoglądając w kierunku Nurmagomedova.

Dagestańczyk nie zamierzał jednak podejmować rękawicy i już do końca konferencji obaj nie wchodzili sobie w drogę, skupiając się na swoich wypowiedziach

– Chcę po prostu turbować ludzi. Tego chcę – stwierdził Khabib, zapytany o dalsze plany sportowe i emerytalne. – Nie ma znaczenia, czy będzie do Dustin, Tony czy ktokolwiek inny. Gdy wchodzę do klatki, turbuję swoich rywali. Całe życie. 27-0. Ludzie mówią o jego serii sześciu zwycięstw? A co powiedzie na serię dwudziestu siedmiu zwycięstw? Niepokonany przez jedenaście lat. Nie chcę lekceważyć tego gościa. Wiem, że stanowi trudne wyzwanie, ale gość nie jest na moim poziomie.
*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

 1. czacha

  10 lipca 2019 at 19:30

  Fajnie by było jakby Dustin wyebal flying knee na dzień dobry i by mu weszło hehe

 2. BestKathryn

  27 lipca 2019 at 01:16

  I see you don’t monetize lowking.pl, don’t waste your
  traffic, you can earn extra bucks every month with new monetization method.
  This is the best adsense alternative for any type of
  website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: murgrabia’s tools

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply