UFC

Israel Adesanya vs. Robert Whittaker 2 walką wieczoru UFC 270

Rewanż Israela Adesanyi z Robertem Whittakerem zwieńczy styczniową galę UFC 270.

Rewanżowy pojedynek na szczycie kategorii średniej pomiędzy dzierżącym jej berło Israelem Adesanyą (21-1) i dybiącym na nie Robertem Whittakerem (23-5) uświetni galę UFC 270, która odbędzie się 22 stycznia w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.
O bliskich finalizacji planach rewanżu – obaj zawodnicy mieli wyrazić nań werbalną zgodę – poinformował portal Combate.com.
Do pierwszej walki doszło przed dwoma laty. Nigeryjczyk znokautował wówczas Australijczyka, przejmując jego tron. Obronił go później dwukrotnie, pokonując na punkty Yoela Romero i demolując Paulo Costę.

Później Nigeryjczykowi zamarzył się drugi pas mistrzowski. Spróbował odebrać go rozdającemu karty w 205 funtach Janowi Błachowiczowi, ale skończył z pustymi rękami i splamionym bilansem. Ostatnio był widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC 263, pewnie w rewanżu pokonując na punkty Marvina Vettoriego.Z kolei Robert Whittaker po utracie tytułu odniósł trzy cenne zwycięstwa decyzjami sędziowskimi. W pokonanym polu zostawił Darrena Tilla, Jareda Cannoniera i Kelvina Gasteluma, torując sobie w ten sposób drogę do rewanżu z nigeryjskim mistrzem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W ostatnich trzech walkach Whittaker udowodnił, że nadal jest piekielnie groźny. Uwagę szczególnie zwraca jego lepsza praca zapaśnicza. Czy natomiast wystarczy to na Adesanyę? Nie sposób tego wykluczyć, choć wydaje się, że czynnikiem X w rewanżu mogą okazać się… Przygotowania do walki! Adesanya po raz pierwszy w karierze prawdopodobnie przeprowadzi je w Stanach Zjednoczonych, ale nie wiadomo jeszcze, czy w dokładnie tym samym otoczeniu City Kickboxing. Whittaker? Prawdopodobnie zostanie w Australii, gdzie warunki do życia są odrobinę lepsze niż w Nowej Zelandii.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Israel Adesanya – 1.35
Robert Whittaker – 2.90

Wstępny typ:

Israel Adesanya
Rozpiska UFC 270

Walka wieczoru

185 lb: Israel Adesanya (21-1) vs. Robert Whittaker (23-5) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lb: Jared Cannonier (14-5) vs. Derek Brunson (23-7)
265 lb: Alexey Oleinik (59-16-1) vs. Greg Hardy (7-4)
185 lb: Jacob Malkoun (5-1) vs. AJ Dobson (6-0)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button