UFC

Islam czy Gamrot – kto ma lepsze zapasy? Arman Tsarukyan porównał Dagestańczyka i Polaka!

Arman Tsarukyan porównał zapaśnicze umiejętności Islama Makhacheva i Mateusza Gamrota.
Sobotnie starcie Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem, które zwieńczyło galę UFC Fight Night w Las Vegas, okazało się fantastycznym widowiskiem, przede wszystkim w obszarze zapaśniczym, gdzie obaj dali prawdziwy koncert.

Po walce zwycięski Gamer – wygrał jednogłośną decyzją sędziowską – nie ukrywał, że teraz celuje w starcie z Justinem Gaethje, ale ostatecznym celem jest Islama Makhacheva, któremu wróży mistrzostwo. Zdradził też, że były niepokonany mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov wyraził przekonanie, że do takiej walki w przyszłości na pewno dojdzie.
I właśnie o Mateusza Gamrota i Islama Makhacheva został zapytany rosyjski trener Armana Tsarukyana Sergey Torosyan – który z nich ma lepsze zapasy? Czy zapasy Dagestańczyka są wyraźnie lepsze od tych Polaka?

– Nie sądzę – odparł trener w rozmowie ze Sport-Express. – Mają mniej więcej taki sam poziom zapasów. Islam Makhachev jest silniejszy fizycznie, dzięki czemu może powstrzymać Gamrota w wielu aspektach. Pod kątem technicznym wydaje mi się, że Gamrot jest mocniejszy w każdym obszarze. To czystej wody zapaśnik.

Poproszony o doprecyzowanie, czy ma na myśli tylko zapasy, czy także grappling, Torosyan wyjaśnił.– Jeśli mowa o grapplingu, to Islam nie ustępuje absolutnie nikomu – stwierdził kategorycznie. – W formule MMA Islam nigdy w życiu nie będzie gorszy od Gamrota. Jeśli jednak mieliby walczyć w zapasach w stylu wolnym, Gamrot będzie bardziej techniczny niż Islam. Nie mogę tego powiedzieć z pełnym przekonaniem, ale tak uważam. Z pełnym przekonaniem mogę natomiast stwierdzić, że Islam jest silniejszy fizycznie. Na sto procent. Jest o wiele silniejszy.

Rosyjski trener, który walkę swojego podopiecznego oglądał zresztą z domu – nie ma wizy do Stanów Zjednoczonych – nie brał się jednak nigdy za bary ani z Islamem Makhachevem, ani z Mateuszem Gamrotem. Doświadczenie to ma natomiast za sobą właśnie Arman Tsarukyan, który z Dagestańczykiem wojował przez piętnaście minut, a z Polakiem przez dwadzieścia pięć.

Jak Ahalkalakets ocenia poziom zapasów Gamera i Dagestańczyka?
– Islam jest silniejszy fizycznie – stwierdził w rozmowie ze Sport24 Arman. – Gamrot nie jest silny fizycznie. Do dwóch nóg schodził dobrze, ale do jednej nieporadnie. Broniłem się.

– Nie wiem, jak wyglądałaby ich walka w zapasach w stylu wolnym. 50/50. Uważam, że Islam ma lepsze zapasy w stylu klasycznym.

Co mówią natomiast statystyki, jeśli porównać 15-minutowy bój Armana z Islamem z 25-minutowym, jaki stoczył z Mateuszem? Otóż, Dagestańczyk sfinalizował 4 obalenia na 9 podejść, a sam wybronił 11 z 12 ze strony Ormianina. Polak zanotował 6 sprowadzeń na 21 prób, broniąc 7 na 8, jakich spróbował Tsarukyan.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button