KSWPolskie MMA

Ibragim Chuzhigaev po wycieńczającym boju poddał Bohdana Gnidkę na KSW 85!

Bez zmian na szczycie kategorii półciężkiej – Ibragim Chuzhigaev pokonał Bohdana Gnidkę podczas gali KSW 85 w Nowym Sączu.
W co-main evencie gali KSW 85 w Nowym Sączu mistrz kategorii półciężkiej Ibragim Chuzhigaev (18-5) obronił pas po raz drugi, po wycieńczającym, niełatwym do oglądania boju poddając w drugiej rundzie niepokonanego wcześniej Bohdana Gnidkę (10-1).
Gnidko rozpoczął od kopnięć – na korpus i lowkinga. Chuzhigaev skarcił go śliczną komnbinacją, ale Ukrainiec szybko odpowiedział kolejnymi kopnięciami. Ostre wymiany! Obaj trafili. Gnidko poszedł w zapasy i… przewrócił mistrza! Ten jednak sprawnie wrócił na nogi przy ogrodzeniu.

Na rozerwanie pretendent zdzielił Czeczena ciosami, następnie znów go chwytając przy ogrodzeniu. Przewrócił mistrza, zasypując go gradem uderzeń! Tarapaty Chuzhigaeva! Gnidko świetnie wykluczył jego rękę, swoją drugą rozbijając unieruchomionego Czeczena. Ukrainiec był za plecami Chuzhigaeva, polując na duszenie. Czeczen zachowywał jednak spokój.

Do czasu jednak, bo Gnidko świetnie wpiął mu się za plecy, atakując duszeniem! Wydawało się, że jest blisko, ale Chuzhigaev przetrwał. Wrócił na kolana przy ogrodzeniu, choć nadal Gnidko męczył go krótkimi uderzeniami, nie pozwalając mistrzowi na ucieczkę. Czeczen na minutę przed końcem rundy w końcu zerwał uchwyt. Walka wróciła na środek klatki.

Ostra kombinacja mistrza. Ukrainiec spróbował obrotowego łokcia. Obaj zawodnicy wydawali się zmęczeni. Trafili krosami. Wymęczony Ukrainiec oddał obalenie. Chuzhigaev zdzielił go kilkoma łokciami z góry, choć także wydawał się już zmęczony.

W jednej z pierwszych akcji Ibragim połakomił się na obrotowy backfist, ale został skontrowany obaleniem. Natychmiast jednak wrócił na nogi, ustawiając następnie Ukraińca na ogrodzeniu. Zerwanie klinczu.

Gnidko wywierał presję. Wydawało się, że Chuzhigaev również jest już okrutnie zmęczony. Jeden trafił prostym, drugi obrotowym łokciem. Czeczen sfinalizował – nie bez problemów ale jednak – obalenie, układając Gnidkę na plecach przy ogrodzeniu. W parterze wiele się jednak nie działo. Obaj zawodnicy łapali oddech.


Pełne wyniki KSW 85


Chuzhigaev przedarł się do dosiadu, później próbując wpiąć się rywalowi za plecy, ale ten zdołał odwrócić pozycję. Klincz pod siatką. Kolana na korpus ze strony obu zawodników. Rozerwanie. Obaj wycieńczeni. Gnidko próbuje sygnalizowanego z Donbasu obrotowego backfista, podczas gdy Chuzhigaev z łatwością go przewrócił. Czeczen trafił do półgardy.Zaczął pracować nad trójkątem rękami, wydostając nogę. Ścisnął mocno, bardzo mocno… Ukrainiec poddał pojedynek!

Ibragim Chuzhigaev obronił tym samym po raz drugi pas mistrzowski kategorii półciężkiej, szlifując swój bilans w KSW do 3-0.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Jestem przekonany, że kilku sędziów by przerwało pojedynek w pierwszej rundzie gdy Chuzhigaev przyjmował ciosy w pierwszej rundzie bez odpowiedzi. Znalazł się w złej pozycji a dodatkowo Gnidko kontrolował lewą rękę mistrza. Chuzhigaev natomiast ze spokojem w pewnym momencie chyba nawet puścił oczko do sędziego, że jest wszystko w porządku. Cieszy mnie wyrozumiałość sędziego, bo wydaje się, że miał argumenty by to przerwać.

Dodaj komentarz

Back to top button