UFCWiadomości MMA

Holm, McGregor i dos Anjos najczęściej testowani

Holly Holm wyprzedziła Conora McGregora i Rafaela dos Anjosa w klasyfikacji najczęściej testowanych zawodników przez Amerykańską Agencję Antydopingową.

Holly Holm, która już w tę sobotę podejmie w main evencie gali UFC on Fox 20 Valentinę Shevchenko, była w ciągu ostatniego roku najczęściej testowaną zawodniczką przez Amerykańską Agencję Antydopingową. USADA kontrolowała Holm aż czternaście razy – to o jeden raz więcej niż Conora McGregora i byłego już mistrza wagi lekkiej, Rafaela dos Anjosa.

Chcę wiedzieć, że nie potrzebuję pomocy. Chcę wiedziec, że robię to wszystko na własną rękę. Gdybym wiedziała, że potrzebuję pomocy, to byłaby jedna z tych mentalnych rzeczy, która oznaczałaby, że nie wierzę w siebie i muszę to robić. Więc dla mnie to nigdy nie było coś, co zamierzałam zrobić. To także pozbawia mnie stresu związanego z tym, że zjawią się w drzwiach mojego domu o 6 rano, ponieważ w piątek miałam czternasty test, tak przy okazji. Tylko w ciągu ostatniego roku. To najwięcej razy. To był pierwszy raz, kiedy testowali tylko mocz, bo praktycznie zawsze jest to krew i mocz. Właściwie oni mają listę najbardziej testowanych zawodników i ja wspólnie z Conorem jesteśmy na jej czele.

Tylko w tym roku USADA przeprowadziła łącznie 1028 kontroli, testując 467 zawodników z MMA. Dla porównania, w roku 2015 kontroli było zaledwie 353, a testowanych zawodników jedynie 156.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button