UFC

Holly Holm i Derek Brunson powalczą o zmianę werdyktów swoich walk na UFC 208

Holly Holm i Derek Brunson powalczą przed obliczem Stanowej Komisji Sportowej o zmiany wyniku swoich pojedynków na gali UFC 208.

Przegrani dwóch głównych walk gali UFC 208, która odbyła się w miniony weekend w Brooklynie – Holly Holm i Derek Brunson – będą walczyć o zmianę niekorzystnych rezultatów.
Jak poinformował portal MMAFighting.com, Amerykanka, które przez jednogłośną decyzję sędziowską – wszyscy sędziowie punktowali zgodnie 48-47 – przegrała z Germaine de Randamie w walce o pas mistrzowski kategorii piórkowej, złożyła oficjalną skargę na sędziego Todda Andersona oraz odwołanie od rezultatu walki.

Amerykanka zwróciła się do Stanowej Komisji Sportowej w Nowym Jorku o analizę „zaniedbania ze strony Todda Andersona w kwestii odjęcia jednego lub większej liczby punktów Germaine de Randamie w wyniku jej powtarzających się ciosów wyprowadzanych po syrenie kończącej rundy drugą i trzecią”.

Z kolei Derek Brunson, który przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Andersonem Silvą – jak donosi portal FOXSports.com – jeszcze w tym tygodniu oficjalnie odwoła się przed Stanową Komisją Sportową w Nowym Jorku od rezultatu walki. Przypomnijmy, że wszyscy trzej sędziowie wypunktowało ją w stosunku dla Brazylijczyka – dwóch w stosunku 29-28, jeden – 30-27.

Szanse na zmianę werdyktów wydają się w obu przypadkach podobne do tych, jakie ma Marcin Held na zmianę rezultatu swojej potyczki z Joe Lauzonem – iluzoryczne.

Z drugiej jednak strony, mogą wpłynąć na przyszłe decyzje Komisji odnośnie obsady punktowych oraz ringowego.

*****

Artem Lobov o walce z Cubem Swansonem: „Moje modły zostały wysłuchane”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button