UFC

Holloway, Yan i Sterling zabrali głos po zwycięstwie Aldo

Max Holloway, Petr Yan i Aljamain Sterling skomentowali cenne zwycięstwo Jose Aldo z Robem Fontem.
W walce wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas Jose Aldo potwierdził, że pomimo gigantycznego fighterskiego przebiegu nadal jest elitarnym zawodnikiem. Nie będąc bukmacherskim faworytem, pewnie na pełnym dystansie pokonał Roba Fonta, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu, które mocno zbliżyło go do rozgrywki o najwyższe laury w wadze koguciej.
Cenna ta wiktoria Brazylijczyka nie uszła uwadze kilku czołowych zawodników w kategorii piórkowej i koguciej, w tym jego byłym pogromcom.

– Król Rio! – napisał Max Holloway, który w 2017 roku dwukrotnie znokautował Scarface’a, grzebiąc jego marzenia o odzyskaniu tronu 145 funtów. – Legenda w każdy calu. Gratulacje, mistrzu.

Z gratulacjami dla 35-latka pospieszył też jego oprawca w wadze koguciej, a obecnie tymczasowy jej mistrz Petr Yan.

– Gratulacje dla Króla Rio Jose Aldo! – napisał Rosjanin. – Po naszej walce powtarzałem wszystkim, że pokona każdego rywala w naszej dywizji.

Głos w temacie zabrał też dzierżący papierowy pas w 135 funtach Aljamain Sterling, który udzielił wywiadu ESPN.com.– To był fenomenalny występ – ocenił. – W trzech rundach Jose Aldo to koszmar dla każdego w dywizji. Widzieliśmy to w jego walkach z Pedro Munhozem, widzieliśmy z Chito Verą. Jednak na pięciu rundach ma już trochę problemów. Porównując tę walkę z tą z Petrem Yanem, to było niebo i ziemia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Wydaje mi się, że trzeba na nim cały czas siedzieć. Takie jest moje zdanie. Gdy zaczął obalać Roba Fonta, nie był już sobą, że tak powiem. Ma czarny pas BJJ. Jest legendą. Nieprzypadkowo zapisał się na kartach historii, ale wierzę, że posiadam narzędzia, aby pokonać każdego gościa w kategorii koguciej.
Po zwycięstwie z Robem Fontem Jose Aldo mierzy w pojedynek z byłym dwukrotnym mistrzem wagi koguciej TJ-em Dillashawem, który stanowiłby eliminator do walki ze zwycięzcą mistrzowskiego rewanżu Alajamaina Sterlinga z Petrem Yanem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button