UFC

„Widzicie teraz nowego Aldo” – Jose Aldo rzucił wyzwanie TJ-owi Dillashawowi

Były mistrz wagi piórkowej UFC i WEC Jose Aldo celuje w konfrontację z byłym czempionem 135 funtów TJ-em Dillashawem.
Jose Aldo nie był bukmacherskim faworytem w starciu z Robem Fontem, które zwieńczyło sobotnią galę UFC Fight Night w Las Vegas.

Jednak w oktagonie to Brazylijczyk rozdawał karty, dosięgając Amerykanina zdecydowanie mocniejszymi uderzeniami. Nie był co prawda w stanie go skończyć, ale kilka razy okrutnie nim zachwiał, a dwa razy posłał go na deski.
Starcie to nie było może dla Scarface’a przysłowiowym spacerkiem – zainkasował sporo uderzeń, kończąc zawody ze zmasakrowanym okiem i prawdopodobnie pogruchotanym oczodołem – ale werdykt sędziowski był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na byłego mistrza UFC i WEC w stosunku 2 x 50-45, 49-46.

Z powodu doznanych obrażeń Jose Aldo nie pojawił się na konferencji prasowej po gali, ale w oktagonie udzielił krótkiego wywiadu Danielowi Cormierowi.

– Byłem na to wszystko przygotowany – powiedział o walce. – Chcę być mistrzem w tej kategorii wagowej i pracuję na to. Rob Font to mocny rywal. Bardzo go szanuję, ale nikt mnie nie powstrzyma.– Trenowaliśmy, abym był kompletnym zawodnikiem MMA. Chcę być tak kompletny, jak to tylko możliwe. Widzicie teraz nowego Aldo.

Zwycięstwo z Robem Fontem było już trzecim z rzędu dla 35-letniego Brazylijczyka. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał Marlona Verę i Pedro Munhoza. Nie ulega wątpliwości, że Scarface ponownie dołączył do rozgrywki mistrzowskiej w wadze koguciej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Chcę walczyć o pas, ale nie wiemy jeszcze, jak to się rozegra – powiedział. – A TJ Dillashaw jest na miejscu i czeka. Chcę walczyć z Dillashawem. To byłby dla mnie teraz najlepszy przeciwnik.
Pomimo iż starciem z TJ-em Dillashawem kusi tymczasowy mistrz Petr Yan, wydaje się, że rywalem Rosjanina będzie jednak w rewanżu Aljamain Sterling. Pojedynek Jose Aldo z Killashawem, którym Brazylijczyk wyrażał zainteresowanie od dawna, mógłby natomiast stanowić eliminator.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button