GSP powalczy ze zwycięzcą walki Khabib/Conor? Dana White zabiera głos!

Szefujący UFC Dana White wypowiedział się na temat potencjalnego pojedynku Georgesa Saint-Pierre’a ze zwycięzcą starcia Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Były mistrz kategorii półśredniej i średniej Georges Saint-Pierre w ostatnich dniach postawił sprawę jasno w kwestii swojej przyszłości. Zapowiedział mianowicie, że chciałby powrócić do oktagonu jeszcze w tym roku – albo przy okazji listopadowej gali UFC 230 w Nowym Jorku, albo przy okazji grudniowej gali UFC 231 w Toronto.

Wypowiedzi te nie umknęły sternikowi UFC Danie White’owi

Słyszałem, że powiedział coś takiego. Bardzo dobrze. Nie rozmawialiśmy z nim, ale wygląda na to, że porozmawiamy.

– powiedział White podczas rozmowy z dziennikarzami przy okazji gali DWCS.

Toronto (UFC 231) ma sens. Toronto nie byłoby złe.
To jednak nie wszystko. Niewidziany w akcji od listopada zeszłego roku Kanadyjczyk nie tylko bowiem otwarcie przyznał, że nie interesują go konfrontacje z Natem Diazem czy Andersonem Silvą, ale też wskazał starcie, które interesuje go ze wszech miar. Chciałby mianowicie skrzyżować rękawice ze zwycięzcą październikowej batalii Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem. Ma co prawda wątpliwości, czy jego wizję podziela UFC, ale nie ma wątpliwości, że takie starcie miałoby kapitalne znaczenie dla jego dziedzictwa.

GSP: „Tą walką byłbym zainteresowany, to sytuacja win-win, ale jest jeden problem…”

Jak natomiast na taki pojedynek zapatruje się Dana White?

To się raczej nie wydarzy.

– odpowiedział z uśmiechem White.

Oddał pas 170 funtów, oddał pas 185 funtów. Nie. „Wybierz dywizję!”.

Skoro zatem walka w zasadzie potwierdzona, pytanie tylko, czy Nurmagomedov/McGregor nie nabawią się żadnej kontuzji i będą gotowy na Toronto?

*****

Krucjata Conora – czyli jak sprzedać 3 miliony PPV na walce z Khabibem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply