UFC

Gra do jednej bramki! Amanda Nunes rozbiła Juliannę Penę!

Amanda Nunes zrewanżowała się Juliannie Penie, demolując Amerykankę w starciu wieńczącym galę UFC 277.
W walce wieczoru gali UFC 277 w Dallas, Amanda Nunes (22-5) odzyskała pas mistrzowski wagi koguciej, rozbijając w rewanżu Juliannę Penę (11-5).
W pierwszej rundzie walcząca głównie z odwrotnego ustawienia Nunes regularnie trafiała nacierającą rywalkę kontrującym prawym sierpowym, dwa razy nawet posyłając ją na moment na deski.

W końcówce rundy Pena zanotowała kilka mocnych uderzeń, ale Nunes odpowiedziała soczystymi prawymi, ponownie wstrząsając Amerykanką.

Już w jednej z pierwszych akcji drugiej rundy Nunes ponownie posłała Penę na deski kontrującym prawym sierpem. Amerykanka przetrwała, ale gdy znów ruszyła do szalonych ataków, ponownie zaliczyła deski – tym razem po prawym krosie. Z czasem Pena ponownie trafiła na deski, tym razem po lewym. Cały czas jednak broni nie składała, starając się wywierać presję – tu i ówdzie notowała nawet dobre uderzenia.Trzecią rundę Nunes spędziła w parterze na górze, broniąc się przed próbami poddań ze strony Peny i jednocześnie przemycając sporo łokci, którymi porozcinała Amerykankę.

W czwartej odsłonie Nunes poszła w zapasy, przez zdecydowaną jej większość męcząc Penę z góry. Mocno porozcinała Amerykankę łokciami, ale też kilka razy musiała ratować się przed poddaniami, głównie balachami.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W ostatniej rundzie Brazylijka dominowała w parterze, rozbijając Penę i zagrażając jej poddaniami. Amerykanka przetrwała jednak do końca walki.
Sędziowie wskazali jednogłośnie (50-45, 50-44, 50-43) na Amandę Nunes, która odzyskała pas wagi koguciej, jednocześnie nadal dzierżąc ten w kategorii piórkowej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button