„Gość śmierdział papierosami i alkoholem” – Dominick Cruz ruga sędziego za przerwanie walki z Henrym Cejudo

Dominick Cruz wysunął poważne oskarżenia pod adresem sędziego Keitha Petersona po porażce z Henrym Cejudo podczas gali UFC 249.

W ostatnich sekundach drugiej rundy co-main eventu gali UFC 249 w Jacksonville Dominick Cruz padł na deski po zainkasowaniu srogiego kolana na głowę ze strony Henry’ego Cejudo. Mistrz rzucił się za nim z kanonadą uderzeń, zmuszając sędziego Keitha Petersona do przerwania pojedynku – akurat jednak w momencie, gdy Dominator próbował przy siatce wracać na nogi.

Komentatorzy UFC Joe Rogan i Daniel Cormier w pierwszej chwili ocenili przerwanie jako zdecydowanie przedwczesne, ale obejrzawszy je na powtórkach, zgodzili się, że niczego sędziemu zarzucić nie sposób.

Inaczej do tematu podszedł jednak Dominator. Powracający do akcji po ponad 3-letniej przerwie zawodnik stwierdził w wywiadzie w oktagonie, że był cały czas w grze i pomimo ostrzału ze strony Posłańca wracał na nogi, wobec czego sędzia popełnił błąd, przerywając zawody.
Na tym jednak nie poprzestał. Wynoszony pod niebiosa za swoją postawę po porażce z Codym Garbrandtem w grudniu 2016 roku Dominick Cruz podszedł tym razem do tematu zupełnie inaczej – oliwy do ognia dodał w wywiadzie z Megan Olivi, która kilkadziesiąt minut po walce zapytała go, czy czuł się w pełni świadomy, gdy znalazł się w tarapatach po knockdownie.

– W pełni świadomy? – powiedział Cruz. – Trudno powiedzieć, bo jesteś zamroczony. Czasami dostajesz ciosy. Byłem jednak w takim położeniu wiele, wiele razy. Do końca rundy brakowało kilku sekund.

– Po prostu chciałbym, żeby był sposób na to, żeby ci sędziowie byli czasami bardziej odpowiedzialni – kontynuował Dominick. – Gość śmierdział papierosami i alkoholem, więc kto wie, co tam wyprawiał.– Naprawdę? – dopytała dziennikarka.

– Absolutnie – potwierdził Cruz. – Szkoda, że to ich nie przetestowali. Wiem, że Herb Dean jest dobry. Jeden z najlepszych sędziów. Gdy natomiast zobaczyłem tego sędziego, od razu przeszło mi przez głowę, czy jest jakiś sposób na to, żeby zgłosić veto? Wymienić sędziego? Czy mamy taką możliwość?
Dla Dominicka Cruza porażka z Henrym Cejudo jest nie tylko drugą z rzędu, ale też pierwszą w karierze przez nokaut. Ostatnie zwycięstwo w oktagonie odniósł cztery lata temu, pokonując na punkty Urijaha Fabera.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Sierpem #72: oktagonowa rzeź – Ferguson vs. Gaethje

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    10 maja 2020 at 13:57

    Słabe zachowanie. Totalne przeciwieństwo sytuacji po walce z Garbrandtem. Przerwanie jak najbardziej poprawne.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply