Gilbert Burns z pozytywnym testem na koronawirusa, wypada z walki z Kamaru Usmanem na UFC 251

Gilbert Burns nie zmierzy się Kamaru Usmanem w walce wieczoru gali UFC 251 – wykryto bowiem u niego zakażenie koronawirusem.

Najważniejsza walka gal z cyklu UFC Fight Island właśnie się posypała. U Gilberta Burnsa wykryto zakażenie koronawirusem, wobec czego jego pojedynek o mistrzowski pas wagi półśredniej z Kamaru Usmanem, który miał uświetnić zaplanowaną na 11 lipca w Abu Zabi galę UFC 251, został odwołany.

O hiobowych wieściach doniósł portal MMAJunkie.com.

Durinho przebywał w Las Vegas, skąd miał udać się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wykryto jednak u niego koronawirusa, wobec czego nie wsiadł do samolotu. Pozytywny wynik dały też testy przeprowadzone na jego bracie Herbercie Burnsie oraz ich trenerze Gregu Jonesie.
Brazylijczyk zdążył już zabrać głos w temacie, publikując poniższy wpis na Twitterze.

– Druzgocąca wiadomość, nie czuję się dobrze, ale zamierzam wygrać tę bitwę! Bądźcie bezpieczni! – napisał.

Później dodał jeszcze jedną wiadomość:

Pełną gotowość na wejście na zastępstwo za Durinho wyrazili już Jorge Masvidal i Colby Covington.

Jednak także Kamaru Usman nie poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pozostając w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo póki co, czy Nigeryjczyk pojawi się w Abu Zabi i – jeśli tak – kto będzie jego rywalem w drugiej obronie tytułu mistrzowskiego.

Wedle nieoficjalnych doniesień portalu SportingNews.com, organizatorzy planują przełożyć starcie Usmana z Burnsem na inną galę.

Jeśli tak się w istocie stanie, galę UFC 251 uświetni rewanżowe starcie na szczycie kategorii piórkowej pomiędzy Alexandrem Volkanovskim i Maxem Hollowayem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply